притисни ентер »

Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов
Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов

Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов

Таа открила дека веднаш по настапот се чуле со Марија Шерифовиќ и двете констатирале најобјективно дека Тамара вокално била најдобра на цела Евровизија. Тијана Дапчевиќ со многу емоции го следела вчерашното полуфинале на Евровизија, очекувајќи го пласманот на Тамара во финалето. „Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов. Не сум пристрасна, но

Мајките и ќерките во „Proud“

Мајките и ќерките во „Proud“

Мајките и ќерките во „Proud“ Тамара Тодевска се пласираше во финалето на Евросонг и во Сабота ќе настапи како осма . ,,Ви посакувам сите да се чувствувате гордо и да не ја криете својата големина. Јас сум многу горда што по седум години мојата земја ја вратив во големото евровизиско финале. Најгорда сум на мојот тим, но и на сите Македонци, на сите

Тамара доби голема и горда поддршка од нашите јавни личности: „Напред сестро, одржи им час“!

Тамара доби голема и горда поддршка од нашите јавни личности: „Напред сестро, одржи им час“!

Денес е денот „Д“… Или поточно вечерва. Второ евровизиско полуфинале и во него нашиот настап, на Тамара. нацијата го очекува како да е „мундијалско“, на светско фудбалско првенство. Веројатно во скоро време тешко би дотуркале доттаму на еден „Мундијал“, ама на „Евровизија“, сите велат дека „сега му е мајката“ и тоа не само за влез во финале, туку и

Како странските медиуми ја претставија Тамара - 10 факти кои ги открија пред Евровизија 2019

Како странските медиуми ја претставија Тамара - 10 факти кои ги открија пред Евровизија 2019

Од факти за нејзиното семејство и деца до детали кога и како ја започнала кариерата, странските медиуми направиле одлично истражување за животот и кариерата на нашата претставничка. Емоционалната балада на Тамара Тодевска со феминистичка порака, како што милуваат да ја опишат странските медиуми „Proud“, ќе биде изведена на втората полуфинална вечер

ТАМАРА ДОБИ„ДОБРИ ВИБРАЦИИ“ ОД НАШАТА ЕСТРАДА:„Напред сестро, одржи им час“!

ТАМАРА ДОБИ„ДОБРИ ВИБРАЦИИ“ ОД НАШАТА ЕСТРАДА:„Напред сестро, одржи им час“!

Денес е денот „Д“… Или поточно вечерва. Второ евровизиско полуфинале и во него нашиот настап, на Тамара. Нацијата го очекува како да е „мундијалско финале“, на светско фудбалско првенство. Веројатно во скоро време тешko би дотypкале доттаму на еден „Мундијал“, ама на „Евровизија“, сите велат дека „сега му е мајката“ и тоа не само за влез во финале,