притисни ентер »

Се санираат последиците од невремето во Гостивар
Се санираат последиците од невремето во Гостивар

Се санираат последиците од невремето во Гостивар

Се санираат последиците од синоќешното невреме во Гостивар и ситуацијата во најгоема мерка е смирена, информираа од Центарот за управување со кризи. -РЦУК – Тетово известува од ЈКП Комуналец – Гостивар дека сите улици и куќи што беа поплавени  во попладневните часови се исчистени односно сите последиците од дождот се санирани.  Екипите од ЈКП Комуналец

Невремето предизвика поплавување и штети во гостиварско

Невремето предизвика поплавување и штети во гостиварско

Невремето со пороен дожд и град во Гостивар предизвика краткотрајни проблеми во сообраќајот на одредени локации и поплавување на семејни домови. Најмногу пријави за штети стигнаа од јужниот дел на општината, од населбите Бањешница, Циглана и селото Беловиште. До поплавувањата дошло од надојдената вода во еден канал за наводнување. Според информациите

Невреме со пороен дожд и град во Гостивар

Невреме со пороен дожд и град во Гостивар

Невремето со пороен дожд и град во Гостивар предизвика краткотрајни проблеми во сообраќајот на одредени локации и поплавување на семејни домови. Најмногу пријави за штети стигнаа од јужниот дел на општината, од населбите Бањешница, Циглана и селото Беловиште. До поплавувањата дошло од надојдената вода во еден канал за наводнување. Според информациите

Се чистат улиците по невремето што попладнево го зафати Велес

Се чистат улиците по невремето што попладнево го зафати Велес

По денешното силно невреме во Велес проследено со грмотевици и обилни дождови, надлежните екипи на ЈКП Дервен, излегоа на терен и ги расчистуваат улиците од наноси на земја и кал. Силен дожд проследен со град попладнево го зафати Велес и ги наполни улиците со вода. Сообраќајот по главните улици се одвиваше отежнато. Засега нема пријавено штети од невремето

Невреме во Гостивар, поплавени се куќи и улици

Невреме во Гостивар, поплавени се куќи и улици

Поплавени куќи, паднати дрвја и помали одрони предизвика невремето што го зафати подрачјето на општина Гостивар во селото Беловиште. Според информациите, поплавени се неколку куќи и патот во селото. „На главниот селски пат има излевање на водата која надоаѓа од планината и со неа носи кал и гранки. Вода сеуште надоаѓа, а во понискиот дел од селото

Невремето предизвика поплавување и штети во гостиварско

Невремето предизвика поплавување и штети во гостиварско

Невремето со пороен дожд и град во Гостивар предизвика краткотрајни проблеми во сообраќајот на одредени локации и поплавување на семејни домови. Најмногу пријави за штети стигнаа од јужниот дел на општината, од населбите Бањешница, Циглана и селото Беловиште. До поплавувањата дошло од надојдената вода во еден канал за наводнување. Според информациите

Невремето предизвика поплавување и штети во гостиварско

Невремето предизвика поплавување и штети во гостиварско

Невремето со пороен дожд и град во Гостивар предизвика краткотрајни проблеми во сообраќајот на одредени локации и поплавување на семејни домови. Најмногу пријави за штети стигнаа од јужниот дел на општината, од населбите Бањешница, Циглана и селото Беловиште. До поплавувањата дошло од надојдената вода во еден канал за наводнување. Според информациите

Невреме во Гостивар: Поплавени домови и проблеми во сообраќајот

Невреме во Гостивар: Поплавени домови и проблеми во сообраќајот

Според информациите од Центарот за управување со кризи на бројот за итни повици биле примени повеќе пријави за поплавување на улици и куќи. Најмногу пријави за штети се стигнати од јужниот дел на општината, од населбите Бањешница, Циглана и селото Беловиште Денешното невреме со пороен дожд и град во Гостивар, кое траеше околу 40 минути, предизвика