притисни ентер »

Пандев им се заблагодари на „наполитанците“: Секој пат кога ќе се вратам на Сан Паоло се чувствувам како дома!
Пандев им се заблагодари на „наполитанците“: Секој пат кога ќе се вратам на Сан Паоло се чувствувам како дома!

Пандев им се заблагодари на „наполитанците“: Секој пат кога ќе се вратам на Сан Паоло се чувствувам како дома!

Горан Пандев им се заблагодари на „наполитанците", Македонецот испрати порака на социјалните мрежи откако синоќа беше поздравен со аплауз од публиката кога беше повлечен од игра. Горан Пандев им се заблагодари на „наполитанците", Македонецот испрати порака на социјалните мрежи откако синоќа беше поздравен со аплауз од публиката кога беше повлечен од

Пандев им се заблагодари на навивачите: На „Сан Паоло“ секогаш се чувствувам како дома

Пандев им се заблагодари на навивачите: На „Сан Паоло“ секогаш се чувствувам како дома

Горан Пандев со својата Џенова освои голем бод на вчерашното гостување кај Наполи со што овој состав уште еднаш покажа дека изгледа далеку подобро, поорганизирано откако истиот го презема Тијаго Мота. Нашиот Пандев повторно се најде во почетната постава и беше активен на теренот се до 80 минута по што со аплаузи беше испратен од публиката на „Сан Паоло“

Пандев: Во Неапол се чувствувам како дома

Пандев: Во Неапол се чувствувам како дома

Македонската фудбалска ѕвезда Горан Пандев преку социјалните мрежи се заблагодари за аплаузот кој го доби синоќа на стадионот „Сан Паоло“ во Неапол. Пандев, кој е капитен на македонската репрезентација, сега е и капитен на „Џенова“, со гордост ја носеше лентата, а на гостувањето кај Наполи, излезе од игра во 61 минута. Додека излегуваше од терен, доби

Пандев им се заблагодари на навивачите: На „Сан Паоло“ секогаш се чувствувам како дома

Пандев им се заблагодари на навивачите: На „Сан Паоло“ секогаш се чувствувам како дома

Горан Пандев со својата Џенова освои голем бод на вчерашното гостување кај Наполи со што овој состав уште еднаш покажа дека изгледа далеку подобро, поорганизирано откако истиот го презема Тијаго Мота. Нашиот Пандев повторно се најде во почетната постава и беше активен на теренот се до 80 минута по што со аплаузи беше испратен од публиката на „Сан Паоло“

Пандев: На „Сан Паоло“ се чуствувам како дома

Пандев: На „Сан Паоло“ се чуствувам како дома

Горан Пандев ја предводеше Џенова на гостувањето кај Наполи и Елмас, во меч на кој гостите од Џенова освоија голем бод. Струмичанецот повторно се најде во почетните 11 на Тиаго Мота, а навивачите на Наполи при неговото напуштање на играта во 80.минута го испратија со громогласен аплауз, поради годините и одличните мечеви во минатото кои ги мина Пандев

Мота: Бевме соиграчи со Пандев во Интер, а сега чест ми е да го тренирам

Мота: Бевме соиграчи со Пандев во Интер, а сега чест ми е да го тренирам

Горан Пандев, македонскиот фудбалски капитен, синоќа одново се најде во првиот тим на Џенова, која приреди големо изненадување на гостувањето кај фаворизираниот Наполи. Дуелот во Неапол заврши без постигнат гол (0-0), а новиот стратег на Џенова, Тиаго Мота кој своевремено беше и соиграч на Паднев испрати пофални зборови за одиграната партија на нашиот

Пандев: Во Неапол се чувствувам како дома

Пандев: Во Неапол се чувствувам како дома

Македонската фудбалска ѕвезда Горан Пандев преку социјалните мрежи се заблагодари за аплаузот кој го доби синоќа на стадионот „Сан Паоло“ во Неапол. Пандев, кој е капитен на македонската репрезентација, сега е и капитен на „Џенова“, со гордост ја носеше лентата, а на гостувањето кај Наполи, излезе од игра во 61 минута. Додека излегуваше од терен, доби

Пандев: Во Неапол се чувствувам како дома

Пандев: Во Неапол се чувствувам како дома

Македонската фудбалска ѕвезда Горан Пандев преку социјалните мрежи се заблагодари за аплаузот кој го доби синоќа на стадионот „Сан Паоло“ во Неапол. Пандев, кој е капитен на македонската репрезентација, сега е и капитен на „Џенова“, со гордост ја носеше лентата, а на гостувањето кај Наполи, излезе од игра во 61 минута. Додека излегуваше од терен, доби

Пандев испратен со овации: Благодарам, Неапол!

Пандев испратен со овации: Благодарам, Неапол!

Македонската фудбалска ѕвезда Горан Пандев преку социјалните мрежи се заблагодари за аплаузот кој го доби синоќа на стадионот „Сан Паоло“ во Неапол. Пандев, кој е капитен на македонската репрезентација, сега е и капитен на Џенова, со гордост ја носеше лентата, а на гостувањето кај Наполи, излезе од игра во 61. минута. Додека излегуваше од терен, доби

Мота го издвои квалитетот на Пандев од кој е посебно задоволен: Привилегија е да се тренира Горан!

Мота го издвои квалитетот на Пандев од кој е посебно задоволен: Привилегија е да се тренира Горан!

Џенова по вторпат оваа сезоан успеа да ја сочува својата мрежа на натпрвар во Серија А, првпат откако тренер на првиот тим е Тијаго Мота, човекот кој успеа да донесе навистина позитивни ветришта во тимот од „Луиџи Ферарис“. Изминатава вечер, Горан Пандев како капитен на Џенова беше испратен со аплаузи од гледалиштето на „Сан Паоло“ кога беше повлечен