притисни ентер »

Кинескиот гигант за онлајн продажба Alibaba инвестира две милијарди долари во Турција
Кинескиот гигант за онлајн продажба Alibaba инвестира две милијарди долари во Турција

Кинескиот гигант за онлајн продажба Alibaba инвестира две милијарди долари во Турција

Кинескиот гигант за онлајн трговија Alibaba Group Holding планира да инвестира околу две милијарди долари во Турција во блиска иднина. Според турските медиуми ваквата намера ја искажал Мајкл Еванс, претседателот на групата, на средбата со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган. Не беше прецизирано кога ќе се реализира инвестицијата, но беше наведено

Ердоган и Маск разговарале за отворање на фабрика Тесла во Турција

Ердоган и Маск разговарале за отворање на фабрика Тесла во Турција

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска за време на состанокот во Њујорк го повика сопственикот на компанијата Тесла, Илон Маск да отвори фабрика за автомобили во Турција, соопшти турското претседателство. Ердоган, кој моментално престојува во САД каде присуствува на Генералното собрание на ОН, разговараше и за можната соработка меѓу компанијата

Турскиот претседател го повика Илон Маск да изгради фабрика за Tesla во Турција

Турскиот претседател го повика Илон Маск да изгради фабрика за Tesla во Турција

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган побара од извршниот директор на компанијата Tesla, Илон Маск, да изгради фабрика во Турција, објави турската Управа за комуникација. Ердоган и Маск разговарале во Турската куќа, недалеку од Обединетите Нации. Ердоган допатувал во САД, каде што ќе учествува на 78. седница на Генералното собрание на ОН. Маск изјави

Турскиот претседател го повика Илон Маск да изгради фабрика за Tesla во Турција

Турскиот претседател го повика Илон Маск да изгради фабрика за Tesla во Турција

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган побара од извршниот директор на компанијата Tesla, Илон Маск, да изгради фабрика во Турција, објави турската Управа за комуникација. Ердоган и Маск разговарале во Турската куќа, недалеку од Обединетите Нации. Ердоган допатувал во САД, каде што ќе учествува на 78. седница на Генералното собрание на ОН. Маск изјави

МАСК ВЛЕГУВА СО ТЕСЛА ВО ТУРЦИЈА? Ердоган го покани да изгради фабрика за електрични автомобили, ќе прифати ли?

МАСК ВЛЕГУВА СО ТЕСЛА ВО ТУРЦИЈА? Ердоган го покани да изгради фабрика за електрични автомобили, ќе прифати ли?

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го покани извршниот директор на Tesla, Илон Маск, да изгради фабрика за Tesla во Турција, објави Anadolu Agency на Твитер. Ердоган му го дал предлогот на Маск за време на состанокот во Турската куќа, облакодер во близина на Обединетите нации во Њујорк, објави синоќа турската државна новинска агенција. Турскиот

Ердоган и Маск разговарале за отворање на фабрика Тесла во Турција

Ердоган и Маск разговарале за отворање на фабрика Тесла во Турција

Ердоган, кој моментално престојува во САД каде присуствува на Генералното собрание на ОН, разговараше и за можната соработка меѓу компанијата за истражување на вселената на Маск, Спејс Икс (SpaceX) и турската вселенска програма. Во соопштението се наведува дека Ердоган му предложил на Маск соработка во областа на вештачката интелигенција и Старлинк

Елон Маск како бејбиситер, си го донел синот на средбата со Ердоган

Елон Маск како бејбиситер, си го донел синот на средбата со Ердоган

Сопственикот на „Тесла“ Елон Маск денес имаше средба со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на која се појавил со неговиот син. Еве како течел разговорот: Ердоган: Каде е вашата сопруга? Илон Маск: О, таа е во Сан Франциско. Сега сме разделени. Затоа се грижам за мојот син. За време на состанокот, кој се одржа во Турската куќа во Менхетен, претседателот

Алибаба: Ќе инвестираме уште две милијарди долари во Турција

Алибаба: Ќе инвестираме уште две милијарди долари во Турција

Кинескиот гигант за е-трговија Алибаба планира да инвестира 2 милијарди долари во Турција, најавувајќи изградба на центар за податоци и логистика во Анкара и формирање на оддел за извоз на аеродромот во Истанбул. Инвестицијата ја најави претседателот на групата, Мајкл Еванс, на средба со турскиот претседател Таип Ердоган, се вели во соопштението за

Ердоган и Маск разговарале за отворање на фабрика Тесла во Турција

Ердоган и Маск разговарале за отворање на фабрика Тесла во Турција

Фото: Официјална страница на турскиот претседател Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска за време на состанокот во Њујорк го повика сопственикот на компанијата Тесла, Илон Маск да отвори фабрика за автомобили во Турција, соопшти турското претседателство. Ердоган, кој моментално престојува во САД каде присуствува на Генералното собрание на