притисни ентер »

Цитроен го најави новиот Ц5
Цитроен го најави новиот Ц5

Цитроен го најави новиот Ц5

Секако, треба да се заборави на вистинските легенди на Citroen како CX или XM, бидејќи новиот C5 ќе ја покаже својата екстравагантност преку некои други работи. За почеток, останува нејасно каков ќе биде C5, седан, караван, купе или џип? Многу веројатно, од се по малку, а истите навестувања се во видеото за најава. Светската премиера е закажана за

Citroen го најави новиот C5

Citroen го најави новиот C5

Лимузината на Citroen се враќа и тоа во најексцентрично издание до сега. Светската премиера е закажана за 12. април. Кодното име на возилото е Е43, а погледнете го тизерот кој го објави Citroen.

Citroen го објави првиот тизер за новиот модел – ќе биде најголем во понудата

Citroen го објави првиот тизер за новиот модел – ќе биде најголем во понудата

Уште минатиот месец францускиот производител Citroen соопшти дека на 12 април ќе ја одржи светската премиера на својот најнов модел. “Ќе биде многу различен. Многу удобен. Тоа е навистина сјаен автомобил” изјави минатиот месец Лоренс Хансен, стратегиски директор на Citroen. Во пресрет на премиерата, францускиот производител го објави првиот тизер за

Со видео најавен новиот голем Citroen

Со видео најавен новиот голем Citroen

Oд Citroen денес лансираа нов видео тизер со кој не потсетуваат дека наскоро ќе го претстават нивниот нов голем модел… Неговото официјално име се уште не е познато, но, наводно, би моќел да ја понесе ознаката C5 или C6. Како и да е премиерата на новата лимузина на брендот со „шеврон’ во логото ќе има официјално деби, за неколку дена, поточно, на 12

Citroën со тизер видео ја најави премиерата на наследникот на C5

Citroën со тизер видео ја најави премиерата на наследникот на C5

Француски Citroën ќе се врати во средната класа и тоа со наследник на C5, седан кој се произведуваше до пред четири години, а во меѓувреме остави празнина во сегментот кој губеше од својата популарност посебно во Европа. Но, Citroën реши дека е време да се врати со целосно нов автомобил чија светска премиера е закажана за на 12. април, кога ќе бидат