притисни ентер »

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона
Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Вардар в недела ја пречекува големата Барселона во натпревар од 7.коло од ракометната Лига на шампиони. Двата тима имаат по десет бода на врвот на групата „А“, но поради подобрата гол-разлика, Kаталонците го заземаат првото место, па во недела од 17.00 часот не очекува вистинско ракометно дерби. Картите за дуелот веќе се распродадени. Oд 15.00 часот

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Вардар во недела ја пречекува големата Барселона во натпревар од 7.коло од ракометната Лига на шампиони. Двата тима имаат по десет бода на врвот на групата „А", но поради подобрата гол-разлика, Kаталонците го заземаат првото место, па во недела од 17.00 часот не очекува вистинско ракометно дерби. Картите за дуелот веќе се распродадени. Oд 15.00 часот

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Вардар во недела ја пречекува големата Барселона во натпревар од 7.коло од ракометната Лига на шампиони. Двата тима имаат по десет бода на врвот на групата „А”, но поради подобрата гол-разлика, Kаталонците го заземаат првото место, па во недела од 17.00 часот не очекува вистинско ракометно дерби. Картите за дуелот веќе се распродадени. Oд 15.00 часот

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Вардар во недела ја пречекува големата Барселона во натпревар од 7.коло од ракометната Лига на шампиони. Двата тима имаат по десет бода на врвот на групата „А”, но поради подобрата гол-разлика, Kаталонците го заземаат првото место, па во недела од 17.00 часот не очекува вистинско ракометно дерби. Картите за дуелот веќе се распродадени. Oд 15.00 часот

Вардар пушти уште 500 билети за мечот со Барселона

Вардар пушти уште 500 билети за мечот со Барселона

Поради големиот интерес за натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона пуштени се во продажба дополнителни 500 билети, соопшти ракометниот првак на Македонија на официјалниот сајт на клубот. Билетите се за стоење и веќе се пуштени во продажба преку www.ticketplus.mk и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански”. Цената изнесува 150 денари

Дополнителни 200 билети за мечот Вардар – Барселона

Дополнителни 200 билети за мечот Вардар – Барселона

Поради големиот интерес за натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона пуштени се во продажба дополнителни 200 билети. Истите се за стоење и ќе бидат пуштени во продажба преку „www.ticketplus.mk“ и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански”. Претходно беа продадени дополнителните 500 билети што беа пуштени исто така за стоење и плус расподаден

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Ди-џеј и богата програма во фан зоната на Вардар пред мечот со Барселона

Вардар во недела ја пречекува големата Барселона во натпревар од 7.коло од ракометната Лига на шампиони. Двата тима имаат по десет бода на врвот на групата „А“, но поради подобрата гол-разлика, Kаталонците го заземаат првото место, па во недела од 17.00 часот не очекува вистинско ракометно дерби. Картите за дуелот веќе се распродадени. Oд 15.00 часот

Вардар објави и мени пред Барселона

Вардар објави и мени пред Барселона

Два часа пред мечот со Барселона ќе биде отворена фан-зоната. На три дена пред мечот со Барселона од таборот на Вардар секојдневно ги информираат своите фанови со корисни совети. И денеска на официјалната страница имаше детали околу фан-зоната, како и менито кое ќе биде на располагање на сите оние кои ќе дојдат два часа порано. „Вардар влегува во добар

Вардар со апел од навивачите пред дуелот со Барселона

Вардар со апел од навивачите пред дуелот со Барселона

Во недела СЦ „Јане Сандански“ за првпат сезонава ќе биде исполнет до последното место, причината веќе е добро позната, гостува Барселоба во меч од Лигата на шампионите. Во недела СЦ „Јане Сандански" за првпат сезонава ќе биде исполнет до последното место, причината веќе е добро позната, гостува Барселоба во меч од Лигата на шампионите. Од таборот на

РК Вардар: „За Барса ќе има посебни мерки, не носете деца в сала без билети!“

РК Вардар: „За Барса ќе има посебни мерки, не носете деца в сала без билети!“

Ракометниот клуб Вардар објави соопштение пред натпреварот во Лигата на шампионите против Барселона , за кој салата е одамна веќе распродадена и ќе важат посебни правила за посетителите. Од таборот на најтрофејниот ракометен клуб порачаа дека со еден билет ќе може да влезе само едно лице и се порачува до сите посетители, да не ги носат своите деца