притисни ентер »

Паратичи со свој став за загубеното прво место на Јувентус и иднината на Роналдо
Паратичи со свој став за загубеното прво место на Јувентус и иднината на Роналдо

Паратичи со свој став за загубеното прво место на Јувентус и иднината на Роналдо

Кристијано Роналдо не игра во најдобра форма, а Јувентус со киксот против Сасуоло му ја препушти првата позиција на Интер, кој очигледно ќе биде најголем ривал за титулата сезонава. На вечерашното доделување на наградите за најдобрите играчи во Италија, спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи говорел за двете теми, односно и за иднината на

Ван Дајк со еден коментар го уништи Роналдо!

Ван Дајк со еден коментар го уништи Роналдо!

Кристијано Роналдо не дојде на доделувањето на Златната топка во Париз бидејќи и претходно беше јасно дека нема шанси покрај Лионел Меси. Не се оствари најавата дека Португалецот нема да биде во топ-3, тој го освои третото место, но сепак никој не сметаше на него како на сериозна конкуренција. Тоа го кажа и Вирхил ван Дајк на прашањето од новинарите

Ван Дајк го исмеа Роналдо: Зарем и Кристијано беше во конкуренција за „Златната топка“?“

Ван Дајк го исмеа Роналдо: Зарем и Кристијано беше во конкуренција за „Златната топка“?“

Лионел Меси по шести пат во својата кариера ја доби престижната награда „Златна топка“ за најдобар фудбалер на годината, која традиционално ја доделува „Франс Фудбал“. <<< ПОВРЗАНО - Рекордна ШЕСТА „Златна топка“ за Лионел Меси! Аргентинскиот ас триумфираше во конкуренција на Кристијано Роналдо и Вирџил Ван Дајк, но вечерва пред себе имаше само еден

Ван Дајк го истрола Роналдо на свеченоста во Париз

Ван Дајк го истрола Роналдо на свеченоста во Париз

Вирџил ван Дајк со својата изјава дадена во Париз, пред почетокот на церемонијата за доделување на признанието „Златна топка“ го „поздрави“ Кристијано Роналдо, кој сигурно нема да му го заборави ова на холандскиот дефанзивец. Во разговор со двајца новинари, на Ван Дајк му било посочено дека Роналдо нема присутен на церемонијата, што значи дека има

Ван Дајк го истрола Португалецот: Зошто Роналдо никаде го нема на церемонијава?!

Ван Дајк го истрола Португалецот: Зошто Роналдо никаде го нема на церемонијава?!

Еден од најдобрите дефанзивци на денешницата, Вирџил ван Дајк, со својата изјава дадена во Париз, пред почетокот на церемонијата за доделување на признанието „Златна топка“ го „прегази“ Кристијано Роналдо, кој сигурно нема да му го заборави ова на холандскиот дефанзивец. Во разговор со двајца новинари, на Ван Дајк му било посочено дека Роналдо нема

Роналдо оди на друга церемонија, таму ќе има награда за него

Роналдо оди на друга церемонија, таму ќе има награда за него

Се очекува Кристијано Роналдо да не присуствува на денешната церемонија на „Златната топка“ во Париз. Според италијанските новинари, напаѓачот на Јувентус оваа вечер ќе биде гостин на уште еден настан – Гала вечерта на Калчото во Милано, во организација на Здружението на италијански фудбалери. Португалецот ќе добие награда на неа, откако се очекува

Роналдо оди на друга церемонија, таму ќе има награда за него

Роналдо оди на друга церемонија, таму ќе има награда за него

Се очекува Кристијано Роналдо да не присуствува на денешната церемонија на „Златната топка” во Париз. Според италијанските новинари, напаѓачот на Јувентус оваа вечер ќе биде гостин на уште еден настан – Гала вечерта на Калчото во Милано, во организација на Здружението на италијански фудбалери. Португалецот ќе добие награда на неа, откако се очекува

Роналдо дури сега сфати дека разликата меѓу Реал и Јуве е небо и земја

Роналдо дури сега сфати дека разликата меѓу Реал и Јуве е небо и земја

Ако нешто е сигурно, тоа е дека вечерва Кристијано Роналдо нема да биде прогласен за најдобар фудбалер за 2019, и дека наградата „Златна топка“ ќе оди кај некој друг, веројатно кај Меси, неговиот архи – ривал. Неофицијални информации велат дека тој пред неколку денови им се пожалил на своите пријатели во Реал Мадрид  за тоа каква катастрофална грешка

Роналдо оди на друга церемонија, таму ќе има награда за него

Роналдо оди на друга церемонија, таму ќе има награда за него

Кристијано Роналдо нема да присуствува на денешната церемонија на „Златната топка“ во Париз. Според италијанските новинари, напаѓачот на Јувентус оваа вечер ќе биде гостин на уште еден настан – Гала вечерта на Калчото во Милано, во организација на Здружението на италијански фудбалери. Португалецот ќе добие награда на неа, откако се очекува да биде