притисни ентер »

Нов скандал - бебе гризено и удирано во скопска градинка

Нов скандал - бебе гризено и удирано во скопска градинка

Уште еден случај на повредено бебе. Скандалот, како што тврди мајката, се случил во градинката „Раде Јовчевски Корчагин“ во скопски Центар. Уште еден случај на повредено бебе. Скандалот, како што тврди мајката, се случил во градинката „Раде Јовчевски Корчагин“ во скопски Центар. Таа преку социјалните мрежи вели дека нејзиното единаесетмесечно бебе

Се огласи директорката на градинката: „Разговарав со мајката, а запознаени се и градоначалникот и стручните служби“

Се огласи директорката на градинката: „Разговарав со мајката, а запознаени се и градоначалникот и стручните служби“

Единаесетмесечно бебе било изгризено и удирано во градинка, а мајката одлучи овој ужас да го сподели на својот Фејсбук профил. По ваквата објава „Фокус“ се обрати и до директорката Лидија Поповска за да ни каже што се случувало и дали таа е запознаена со случајот. „Откако дознав за денешниот случај, објавен на социјалните мрежи од родител на дете од

11 месечно бебе од градинка со повреди заврши на лекар

11 месечно бебе од градинка со повреди заврши на лекар

11 месечно бебе од градинка со повреди заврши на лекар Гризнато и со црвенило на главата, 11 месечно бебе од градинката „Раде Јовчевски – Корчагин“  заврши на прегледи на детска хирургија.  Воспитувачката на родителите им кажала дека била гризната од инсект. Не слушнале дека плаче, иако на сликите и приказната коишто Теодора Несторовиќ, мајката на

МВР потврди дека има пријава за повредено бебе во градинка

МВР потврди дека има пријава за повредено бебе во градинка

Од МВР потврдија дека кај нив е поднесена пријава за бебе со повреди во детска градинка. Од Министерството за внатрешни работи потврдија дека кај нив е поднесена пријава за бебе со повреди во детска градинка. Како што соопшти МВР, вчера околу 18.45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од страна на медицинско лице од Комплексот клиники „Мајка

Бебе изгризано и тепано во скопска градинка, полицијата и труд и социјала истражуваат

Бебе изгризано и тепано во скопска градинка, полицијата и труд и социјала истражуваат

Embedded video for Бебе изгризано и тепано во скопска градинка, полицијата и труд и социјала истражуваат Со длабоки угризи по телото, рани по нозете и хематом од удар по главата се вратило од градинка 11 месечно дете обвинува неговата мајка. Преку социјалните мрежи споделувајки ги фотографиоите како доказ таа тврди дека од воспитувачката не била ниту

Kаснато 11-месечно бебе во градинка, инспекторите на терен

Kаснато 11-месечно бебе во градинка, инспекторите на терен

Одделението за инспекциски надзор за заштита на децата работи на расветлување на случајот со 11 месечното дете кое било каснато во градинка. Министерството за труд и социјална политика информира дека е запознато со случајот за каснатото 11-месечно бебе и дека е во постојан контакт со градинката. „Одделението за инспекциски надзор за заштита на децата

Kаснато 11 месечно дете во градинка, инспекторите на терен

Kаснато 11 месечно дете во градинка, инспекторите на терен

Одделението за инспекциски надзор за заштита на децата работи на расветлување на случајот со 11 месечното дете кое било каснато во градинка. Министерството за труд и социјална политика информира дека е е запознато со случајот за каснатото 11 месечно дете и дека е во постојан контакт со градинката. „Одделението за инспекциски надзор за заштита на децата

МТСП: Работиме на расветлување на случајот со каснатото 11-месечно бебе

МТСП: Работиме на расветлување на случајот со каснатото 11-месечно бебе

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека е запознато со случајот за каснатото 11 месечно бебе во скопската градинка Раде Јовчевски Корчагин, и работи на расветлување на случајот. Од Министерството не исклучуваат можност за дисциплинска постапка доколку постојат елементи за таков престап. – Одделението за инспекциски надзор за