притисни ентер »

Мртвите тела лежеа под бели чаршави - Очевидец раскажа за трагедијата во Драчево
Мртвите тела лежеа под бели чаршави - Очевидец раскажа за трагедијата во Драчево

Мртвите тела лежеа под бели чаршави - Очевидец раскажа за трагедијата во Драчево

Страшна вест одекна синоќа во Скопје кога на булеварот „Борис Трајковски" во 23:40 часот се случи сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 44-годишниот М.Ј. од Скопје и патничко возило „Рено 5“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 43-годишниот Ј.Л. од Скопје. Во незгодата возачот Ј.П

Потресно сведоштво на очевидец за трагедијата во Драчево

Потресно сведоштво на очевидец за трагедијата во Драчево

Страшна вест одекна синоќа во Скопје кога на булеварот „Борис Трајковски” во 23:40 часот се случи сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 44-годишниот М.Ј. од Скопје и патничко возило „Рено 5“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 43-годишниот Ј.Л. од Скопје. Во незгодата возачот Ј.П

Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево

Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево

На социјалните мрежи пријателите на загинатот полицаец кој е една од жртвите во синоќешната сообраќајка во Драчево и се збогуваат од него. Тие објавија фотографија од човекот кој го возеше реното и изгуби контрола и удри во камион. На булеварот „Борис Трајковски “ во Скопје, вчера во 23: 40 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило

Се' уште се утврдува Идентитетот на еден од загинатите во несреќата во Драчево

Се' уште се утврдува Идентитетот на еден од загинатите во несреќата во Драчево

Расфрлани остатоци од камионот во кој синоќа смртоносно влета „Рено 5“ со петмина патници, и денеска сведочеа за кобниот судир во скопско Драчево. Тука, возилата се пресретнале 15тина минути пред полноќ. Автомобилот директно се забил во предниот дел на камионот, а од силината на ударот и повредите, петтемина патници, починале на самото место. Според

Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево

Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево

На социјалните мрежи пријателите на загинатот полицаец кој е една од жртвите во синоќешната сообраќајка во Драчево и се збогуваат од него. Тие објавија фотографија од човекот кој го возеше реното и изгуби контрола и удри во камион. На булеварот „Борис Трајковски “ во Скопје, вчера во 23: 40 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило

Жител на Драчево: Пребрзото возење ги однесе во смрт патниците на „реното“

Жител на Драчево: Пребрзото возење ги однесе во смрт патниците на „реното“

„Кога стигнав овде, синоќа патот беше блокиран, имаше многу полициски возила, страшна беше сликата. Загинатите веќе беа починати и покриени со чаршави“, изјави за А1он, еден од жителте на Драчево, кој се нашол на местото на несреќата по тешката сообраќајна незгода на главниот пат кој води кон селото. На булеварот „Борис Трајковски“, кој води кон селото

5-мина загинати во сообраќајка во Драчево - со возилото директно удрил во камион

5-мина загинати во сообраќајка во Драчево - со возилото директно удрил во камион

Embedded video for 5-мина загинати во сообраќајка во Драчево - со возилото директно удрил во камион Згмеченото возило рено кампус сведочи за трагедијата на булеварот Борис Трајковски во која ноќеска загинаа петмина драчевци.. Несреќата се случила 20-тина минути пред полноќ на влезот во Драчево. Според информации од истрагата, автомобилот се движел

Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево

Ова е полицаецот кој загина во сообраќајката во Драчево

На 14.05.2019 година во 23.40 часот на бул.„ Борис Трајковски “ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од  М.Ј.(44) од Скопје “ и патничко возило „Рено 5“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Л.(43) од Скопје. Во несреќата возачот Ј.Л. и сопатниците во возилото „Рено“

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од сообраќајката кај Драчево во која ЗАГИНАА ПЕТ ЛИЦА

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од сообраќајката кај Драчево во која ЗАГИНАА ПЕТ ЛИЦА

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која се случи синоќа околу 23.40 часот на булеварот „Борис Трајковски“, откако автомобил „рено 5“ удри во камион за смет на „Комунална хигиена“. Како што информираа утринава од МВР, со автомобилот управувал 43-годишен скопјанец со иницијали Ј.Л. кој починал на лице место. На местото починале и сопатниците С

За два дена седуммина загинати во сообраќајни несреќи

За два дена седуммина загинати во сообраќајни несреќи

Во Македонија во последните 48 часа загинаа седум лица на сообраќајни несреќи. Утринава малку после полноќ, пет лица, тројца мажи и две жени загинаа на тешката сообраќајна несреќа во скопско Драчево. Возило од марката Рено 5 од засега непознати причини излетало на спротивната коловозна лента и се удрило во камион за собирање отпад. Се истражува зошто