притисни ентер »

Шишкарев и Карачиќ едногласни: Дуелите меѓу Вардар и Киелце секогаш биле неизвесни
Шишкарев и Карачиќ едногласни: Дуелите меѓу Вардар и Киелце секогаш биле неизвесни

Шишкарев и Карачиќ едногласни: Дуелите меѓу Вардар и Киелце секогаш биле неизвесни

Вардарци во отсуство на неколкумина повредени стандардни првотимци одиграа нерешено 28:28 во дуелот со полскиот Киелце. Но и оние кои настапија на мечот во „Јане Сандански“ се бореа до крај во обид да стигнат до победа, истакна крилото Шишкарев. „Играчите кои беа на терен дадоа се од себе. Против Киелце мечевите секогаш се тешки, мора да покажеш карактер

Цел “Јане” грмеше во еден глас за Игор Карачиќ

Цел “Јане” грмеше во еден глас за Игор Карачиќ

41 Споделувања Share Tweet Игор Карачиќ денеска по цели седум години за прв пат игра против Вардар. Но, Хрватот и натаму останува миленик на вардаровите навивачи. Карачиќ доби огромни овации за време на претставувањето на екипите, за разлика од останатите играчи на Кјелце. Пред натпреварот доби и посветен дрес од Вардар за сè она што го направи додека

Шишкарев: Публиката не крена без нив тешко дека ќе дојдевме до бод

Шишкарев: Публиката не крена без нив тешко дека ќе дојдевме до бод

За првпат во меѓусебните дуели меѓу Вардар и Кјелце натпревар заврши без победник. Двете екипи освоија бод откако дуелот заврши со реми, 28-28. Данил Шишкарев е задоволен од освоениот бод, смета дека до него дошле со помош на публиката. „Против Кјелце секогаш играме тешки средби. И ние и Кјелце покажавме голем карактер дека до крај играме на победа

Карачиќ: Вардар нѐ изненади со тактиката

Карачиќ: Вардар нѐ изненади со тактиката

Карачиќ доживеа навистина емотивни моменти во Скопје оваа вечер и се врати на местото каде ги доживеа најубавите ракометни моменти во својата кариера, но сега како член на Кјелце и како противник на илјадната публика која го пречека на најдобар можен начин. Хрватскиот ракометен маестро по мечот кој заврши 28:28 призна дека поради големите емоции и

Гебдан е херојот, десеткуваниот Вардар освои бод против Кјлеце

Гебдан е херојот, десеткуваниот Вардар освои бод против Кјлеце

Вардар и Виве Кјелце одиграа 28:28 (17:16) во дерби мечот одигран во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Херој на Вардар е алжирскиот голман Калифа Гебдан кој бранеше неверојано во второто полувреме. Вардар на овој натпревар беше соочен со големи кадровски проблеми, практично црвено-црните играа без класичен бек-шутер. Во отсуство на Криштопанс

Сепак никој не плачеше, во трилерот Вардар и Киелце си поделија по бод

Сепак никој не плачеше, во трилерот Вардар и Киелце си поделија по бод

Не плачеше ниту Стојанче Стоилов, ниту Игор Карачиќ. Вардар и Киелце одиграа меч со многу турбуленции, водеа „црвено-црните“ и со пет гола (10-5), во вториот дел водеше и Киелце (22-25), но на крајот „другарски“ ги поделија бодовите. На публиката и беше понуден нов спектакл, иако изостана победата на „црвено-црните“. Но, ако се знае колку беа десеткувани,

Ослабениот Вардар освои бод против Кјелце

Ослабениот Вардар освои бод против Кјелце

– Македонскиот ракометен првак Вардар, одигра 28:28 против полски Кјелце во меч на кој не можеше да има победник на едната или другата страна, па ремито е и најреален исход. И без клучниот играч Даинис Криштопанс, кој сепак не можеше да игра и седеше на клупата, вардарци играа рамноправно со полскиот тим. Во првото полувреме се играше многу ефикасно,

Гебдан е херојот, десеткуваниот Вардар освои бод против Кјлеце

Гебдан е херојот, десеткуваниот Вардар освои бод против Кјлеце

Вардар и Виве Кјелце одиграа 28:28 (17:16) во дерби мечот одигран во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Херој на Вардар е алжирскиот голман Калифа Гебдан кој бранеше неверојано во второто полувреме. Вардар на овој натпревар беше соочен со големи кадровски проблеми, практично црвено-црните играа без класичен бек-шутер. Во отсуство на Криштопанс

Карачиќ: Вардар нѐ изненади со тактиката

Карачиќ: Вардар нѐ изненади со тактиката

Карачиќ доживеа навистина емотивни моменти во Скопје оваа вечер и се врати на местото каде ги доживеа најубавите ракометни моменти во својата кариера, но сега како член на Кјелце и како противник на илјадната публика која го пречека на најдобар можен начин. Хрватскиот ракометен маестро по мечот кој заврши 28:28 призна дека поради големите емоции и

Кокшаров: Играчите дадоа сѐ од себе, сакавме да победиме, но задоволни сме со бод

Кокшаров: Играчите дадоа сѐ од себе, сакавме да победиме, но задоволни сме со бод

Тренерот на Вардар, Кокшаров е задоволен од изданието на неговите ракометари кои и покрај сите проблеми кои ги имаа со повреди одиграа одличен меч, имаа шанса и за победа, но не успеаа. Тренерот на Вардар, Кокшаров е задоволен од изданието на неговите ракометари кои и покрај сите проблеми кои ги имаа со повреди одиграа одличен меч, имаа шанса и за