притисни ентер »

Во вчерашното пукање на Бит Пазар повреден е А.Ш.(42) од Скопје
Во вчерашното пукање на Бит Пазар повреден е А.Ш.(42) од Скопје

Во вчерашното пукање на Бит Пазар повреден е А.Ш.(42) од Скопје

На 09.11.2019 околу 20.00 часот во СВР Скопје била пријавена кражба на ул.„192“ на Бит Пазар. Во текот на кражбата бил испукан проектил од пиштол, кој завршил во ногата на А.Ш.(42) од Скопје. Тој бил префрлен во Комплекс клиники за укажување на лекарска помош, каде му била констатирана телесна повреда на стапалото и бил пуштен на домашно лекување.

Скопјанец повреден од куршум за време на грабеж на Бит Пазар

Скопјанец повреден од куршум за време на грабеж на Бит Пазар

Според МВР, пукањето се случило вчера околу 20 часот кај Бит Пазар. -Пријавена е кражба при која е испукан куршум од пиштол, кој завршил во ногата на А.Ш. од Скопје. Тој бил префрлен во Комплекс клиники „Мајка Тереза". Возилото со кое е извршена кражбата е обезбедено. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Кражба и пукање на Бит Пазар

Кражба и пукање на Бит Пазар

Во СВР Скопје вчеравечер, околу 20 часот, била пријавена кражба на улица „192“ на Бит Пазар, а во текот на кражбата бил испукан куршум од пиштол кој завршил во ногата на 42 годишно лице од Скопје. Како што информира Министерството за внатрешни работи, повредениот бил префрлен во болница каде му била констатирана повреда на стапалото и по укажната лекарска

Скопјанец застрелан во стапало при кражба во возило на Бит Пазар

Скопјанец застрелан во стапало при кражба во возило на Бит Пазар

Синоќа околу 20.00 часот во СВР Скопје била пријавена кражба на ул.„192“ на Бит Пазар. Во текот на кражбата бил испукан проектил од пиштол, кој завршил во ногата на А.Ш.(42) од Скопје. Тој бил префрлен во Комплекс клиники за укажување на лекарска помош, каде му била констатирана телесна повреда на стапалото и бил пуштен на домашно лекување. Возилото

Скопјанец повреден од куршум за време на грабеж на Бит Пазар

Скопјанец повреден од куршум за време на грабеж на Бит Пазар

Скопјанец е тешко повреден, откако синоќа на Бит Пазар за време на грабеж на возило бил испукан куршум, кој завршил во неговата нога. Повредениот бил пренесен во Комплекс клиники за укажување на лекарска помош, каде му била констатирана телесна повреда на стапалото и бил пуштен на домашно лекување. Возилото во кое е извршена кражбата е обезбедено.

Скопјанец повреден од куршум за време на грабеж на Бит Пазар

Скопјанец повреден од куршум за време на грабеж на Бит Пазар

Скопјанец е тешко повреден откако синоќа на Бит Пазар за време на грабеж на возило бил испукан куршум кој завршил во неговата нога. Повредениот бил пренесен во Комплекс клиники за укажување на лекарска помош, каде му била констатирана телесна повреда на стапалото и бил пуштен на домашно лекување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

МВР со детали за пукањето на Бит Пазар: Едно лице рането

МВР со детали за пукањето на Бит Пазар: Едно лице рането

Вчера вечер на Бит Пазар беше пријавено пукање, каде едно лице било рането, по што завршило на Клиника. „Вечерва околу 20.00ч на улица 192 на Бит Паза пријавена кражба при која е испукан проектил од пиштол, кој завршил во ногата на А.Ш. (42) од Скопје. Тој бил префрлен во Комплекс Клиники за укажување на лекарска помош. Возилото со кое е извршена кражбата

Скопјанец повреден од куршум за време на грабеж на Бит Пазар

Скопјанец повреден од куршум за време на грабеж на Бит Пазар

Скопјанец е тешко повреден, откако синоќа на Бит Пазар за време на грабеж на возило бил испукан куршум, кој завршил во неговата нога. Повредениот бил пренесен во Комплекс клиники за укажување на лекарска помош, каде му била констатирана телесна повреда на стапалото и бил пуштен на домашно лекување. Возилото во кое е извршена кражбата е обезбедено.

Кражба и пукање вчера на Бит Пазар, еден повреден

Кражба и пукање вчера на Бит Пазар, еден повреден

Во СВР Скопје вчеравечер, околу 20 часот, била пријавена кражба на улица „192“ на Бит Пазар, а во текот на кражбата бил испукан куршум од пиштол кој завршил во ногата на А.Ш. (42) од Скопје. Како што денеска информира Министерството за внатрешни работи, повредениот бил префрлен во болница каде му била констатирана повреда на стапалото и по укажната

Скопјанец повреден од куршум за време на грабеж

Скопјанец повреден од куршум за време на грабеж

Скопјанец на возраст од 42 години е повреден откако во неговата нога завршил испукан куршум. Според МВР, пукањето се случило вчера околу 20 часот кај Бит Пазар. Настанот бил пријавен како кражба при која бил испукан и еден куршум. Скопјанец на возраст од 42 години е повреден откако во неговата нога завршил испукан куршум. Според МВР, пукањето се случило