притисни ентер »

Ѓоковиќ: Не знам дали ова некогаш ми се случило…
Ѓоковиќ: Не знам дали ова некогаш ми се случило…

Ѓоковиќ: Не знам дали ова некогаш ми се случило…

Српскиот ас, Новак Ѓоковиќ претрпе пораз од Доминик Тим со 2-1 во сетови во полуфиналето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во изедначениот меч во кој решаваа нијанси, Ѓоковиќ застана кога беше најпотребно, поточно во решавачкиот трет сет во тај-брејот поведе со 4-0 и многумина помислија дека рутински ќе ја доврши работата. Сепап Тим покажа карактер,