притисни ентер »

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота
Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Далас Маверикс го порази тимот на Минесота Тимбервулвс со 119:115 по уште еден неверојатен натпревар на дебитантот Лука Дончиќ. Деветнаесет годишниот словенец постигна 29 поени (10/23 од игра, 2/9 од тројка) со 12 асистенции, 8 скокови и 2 украдени топки. Дончиќ постигна 15 поени во првото полувреме, а Мавси поведоа со 62:50. Домашниот тим успеа да

Трип-дабл со 43 поени на Џејмс Харден

Трип-дабл со 43 поени на Џејмс Харден

Кошаркарот на Хјустон Рокетс, Џејмс Харден, сезонава во НБА лигата едноставно е незапирлив. „Брадата“ некаде на половина од сезоната е најсериозниот кандидат за МВП признанието. Против Кливленд Кавалирс, Харден, стана првиот играч кој забележал трипл-дабл со најмалку 40 поени за помалку од 30 минути. На 88 секунди до крајот на третиот период, Пи-Џеј

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Далас Маверикс го порази тимот на Минесота Тимбервулвс со 119:115 по уште еден неверојатен натпревар на дебитантот Лука Дончиќ. Деветнаесет годишниот словенец постигна 29 поени (10/23 од игра, 2/9 од тројка) со 12 асистенции, 8 скокови и 2 украдени топки. Дончиќ постигна 15 поени во првото полувреме, а Мавси поведоа со 62:50. Домашниот тим успеа да

Дончиќ е незапирлив, ја среди Минесота

Дончиќ е незапирлив, ја среди Минесота

Лука Дончиќ одигра уште еден извонреден натпревар и повторно ја истакна кандидатурата за наградата „Руки на годината“. Далас Маверикс победија против Минесита Тимбервулфс 119:115, благодарение на брилијантното издание на 19-годишниот Словенец, кој само во последната четвртина постигна 11 поени. Дончиќ беше на два скока оддалечен од трипл-дабл, тој

Харден испишуваше историја – изедначи рекорд на Коби и напрви нешто кое никој не го направил!

Харден испишуваше историја – изедначи рекорд на Коби и напрви нешто кое никој не го направил!

Џејмс Харден изминатата вечер одигра уште еден фантастичен натпревар во победата на неговиот тим против Кливленд од 141:113. Кливленд оваа сезона е еден од најлошите тимови во лигата, па Харден буквално ги уништи. НБА ѕвездата стигна до трипл-дабл учинок од 43 поени, 12 асистенции и 10 скокови. Она што е посебно неверојатно што Харден тоа го направи

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Далас Маверикс го порази тимот на Минесота Тимбервулвс со 119:115 по уште еден неверојатен натпревар на дебитантот Лука Дончиќ. Деветнаесет годишниот словенец постигна 29 поени (10/23 од игра, 2/9 од тројка) со 12 асистенции, 8 скокови и 2 украдени топки. Дончиќ постигна 15 поени во првото полувреме, а Мавси поведоа со 62:50. Домашниот тим успеа да

Харден за историја: НБА има нов „Крал Џејмс“, ама не е Леброн

Харден за историја: НБА има нов „Крал Џејмс“, ама не е Леброн

Една од најголемите ѕвезди во НБА-лигата, Џејмс Харден синоќа против Кливленд (141-113) одигра уште еден фантастичен натпревар. Кливленд е еден од најлошите тимови сезонава, па тоа му овозможи на Харден да стигне до нов трипл-дабл, откако постигна 43 поени, 12 асистенции и 10 скокови. Сепак, интересно е тоа што го направи само за неверојатни 29 минути

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Минесота, 12 јануари 2019 (МИА) – Далас Маверикс го порази тимот на Минесота Тимбервулвс со 119:115 по уште еден неверојатен натпревар на дебитантот Лука Дончиќ. Деветнаесет годишниот словенец постигна 29 поени (10/23 од игра, 2/9 од тројка) со 12 асистенции, 8 скокови и 2 украдени топки. Дончиќ постигна 15 поени во првото полувреме, а Мавси поведоа

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Далас Маверикс го порази тимот на Минесота Тимбервулвс со 119:115 по уште еден неверојатен натпревар на дебитантот Лука Дончиќ. Деветнаесет годишниот словенец постигна 29 поени (10/23 од игра, 2/9 од тројка) со 12 асистенции, 8 скокови и 2 украдени топки. Дончиќ постигна 15 поени во првото полувреме, а Мавси поведоа со 62:50. Домашниот тим успеа да

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Дончиќ со нова неверојатна партија, Далас подобар од Минесота

Далас Маверикс го порази тимот на Минесота Тимбервулвс со 119:115 по уште еден неверојатен натпревар на дебитантот Лука Дончиќ. Деветнаесет годишниот словенец постигна 29 поени (10/23 од игра, 2/9 од тројка) со 12 асистенции, 8 скокови и 2 украдени топки. Дончиќ постигна 15 поени во првото полувреме, а Мавси поведоа со 62:50. Домашниот тим успеа да