притисни ентер »

Го гали непцето со НЕСТВАРНИОТ ВКУС, се прави речиси сам: Најсочиот колач со мандарини за кој ви се потребни 5 МИНУТИ

Го гали непцето со НЕСТВАРНИОТ ВКУС, се прави речиси сам: Најсочиот колач со мандарини за кој ви се потребни 5 МИНУТИ

Го гали непцето со НЕСТВАРНИОТ ВКУС, се прави речиси сам: Најсочиот колач со мандарини за кој ви се потребни 5 МИНУТИ Се ќе биде готово дур да трепнете, ќе ја ставите тортата во рерна и се што треба да направите е нетрпеливо да цупкате покрај шпоретот додека прекрасната миризба на мандарини се шири низ куќата… Не ви требаат повеќе од пет минути за

Го гали непцето со НЕСТВАРНИОТ ВКУС, се прави речиси сам: Најсочиот колач со мандарини за кој ви се потребни 5 МИНУТИ

Го гали непцето со НЕСТВАРНИОТ ВКУС, се прави речиси сам: Најсочиот колач со мандарини за кој ви се потребни 5 МИНУТИ

Се ќе биде готово дур да трепнете, ќе ја ставите тортата во рерна и се што треба да направите е нетрпеливо да цупкате покрај шпоретот додека прекрасната миризба на мандарини се шири низ куќата… Не ви требаат повеќе од пет минути за да ја подготвите оваа вкусна торта со богат и полн вкус на мандарини, а секој залак е незаборавен! Состојки: 2 јајца 3

Брз и вкусен колач од сливи, мора да го пробате

Брз и вкусен колач од сливи, мора да го пробате

Брз и вкусен колач од сливи, мора да го пробате Овој брз колач од сливи е одличен за да се заблажите по ручекот. За мерка користете чаша од 2 децилитри. За тесто: 3 јајца чаша шеќер чаша зејтин чаша јогурт чаша гриз чаша брашно прашок за пециво Фил : околу 800 грама сливи 3 лажици шеќер Посип: околу 100 грама презла шеќер по вкус малку зејтин Подготовка:

Брз и вкусен колач од сливи, мора да го пробате

Брз и вкусен колач од сливи, мора да го пробате

Овој брз колач од сливи е одличен за да се заблажите по ручекот. За мерка користете чаша од 2 децилитри. За тесто: 3 јајца чаша шеќер чаша зејтин чаша јогурт чаша гриз чаша брашно прашок за пециво Фил : околу 800 грама сливи 3 лажици шеќер Посип: околу 100 грама презла шеќер по вкус малку зејтин Подготовка: Соединете ги состојките за тестото, половината