притисни ентер »

Пиоли: Носам нови фудбалски идеи во Милан
Пиоли: Носам нови фудбалски идеи во Милан

Пиоли: Носам нови фудбалски идеи во Милан

Стефано Пиоли вели дека носи „различни идеи и фудбалски концепти“ во Милан, но признава дека има малку време за промени, иако тоа нема да ја смени неговата посветеност. Пиоли, поранешниот тренер на Интер и Фиорентина, денеска го замени Марко Џампаоло по само 111 дена во клубот и седум меча, и признава дека нема да биде лесно. „Пристигнува нов тренер,

Пиоли: Носам нови фудбалски идеи во Милан

Пиоли: Носам нови фудбалски идеи во Милан

Стефано Пиоли вели дека носи „различни идеи и фудбалски концепти“ во Милан, но признава дека има малку време за промени, иако тоа нема да ја смени неговата посветеност. Пиоли, поранешниот тренер на Интер и Фиорентина, денеска го замени Марко Џампаоло по само 111 дена во клубот и седум меча, и признава дека нема да биде лесно. „Пристигнува нов тренер,

Бобан: Пиоли беше првиот избор на Милан

Бобан: Пиоли беше првиот избор на Милан

Легендата и директорот на Милан, Звонимир Бобан го искажа своето гледиште за назначувањето на Стефано Пиоли за тимски ментор. Според 51-годишниот Хрват, „росонерите“ сега можат да се потпрат на „одличен тренер“. Бобан и другиот директор во клубот, Паоло Малдини, станаа жртва на сериозна критика од навивачите кои во голема мерка се против Пиоли. – Не

Бобан: Пиоли беше првиот избор на Милан

Бобан: Пиоли беше првиот избор на Милан

Легендата и директорот на Милан, Звонимир Бобан го искажа своето гледиште за назначувањето на Стефано Пиоли за тимски ментор. Според 51-годишниот Хрват, „росонерите” сега можат да се потпрат на „одличен тренер”. Бобан и другиот директор во клубот, Паоло Малдини, станаа жртва на сериозна критика од навивачите кои во голема мерка се против Пиоли. – Не

Пиоли: Носам нови фудбалски идеи во Милан

Пиоли: Носам нови фудбалски идеи во Милан

Стефано Пиоли вели дека носи „различни идеи и фудбалски концепти“ во Милан, но признава дека има малку време за промени, иако тоа нема да ја смени неговата посветеност. Пиоли, поранешниот тренер на Интер и Фиорентина, денеска го замени Марко Џампаоло по само 111 дена во клубот и седум меча, и признава дека нема да биде лесно. „Пристигнува нов тренер,

Бобан: Пиоли беше првиот избор на Милан

Бобан: Пиоли беше првиот избор на Милан

Легендата и директорот на Милан, Звонимир Бобан го искажа своето гледиште за назначувањето на Стефано Пиоли за тимски ментор. Според 51-годишниот Хрват, „росонерите“ сега можат да се потпрат на „одличен тренер“. Бобан и другиот директор во клубот, Паоло Малдини, станаа жртва на сериозна критика од навивачите кои во голема мерка се против Пиоли. –

9-ти во поледните 5 години: Пиоли е нов тренер на Милан

9-ти во поледните 5 години: Пиоли е нов тренер на Милан

Како што беше и најавено, Стефано Пиоли е нов тренер на Милан. Поранешниот тренер на Интер, Лацио и Фиорентина стави потпис на двегодишен договор со „Росоњерите“. Пиоли не важи за големо тренерско име, но сепак е почитуван на Апенините. Тој во својата кариера го водеше Интер, во април доби отказ од Фиорентина после серијата на катастрофални резултати,

Бобан-„Ова е пораз за сите нас“, Ибрахимовиќ-„Жал ми е да гледам ваков Милан“

Бобан-„Ова е пораз за сите нас“, Ибрахимовиќ-„Жал ми е да гледам ваков Милан“

Милан денеска го потврди Стефано Пиоли како нов тренер на екипата, замена за Марко Џампаоло кој по само 111 дена заработи отказ. Со тоа стана тренерот со најкраток мандат во 120-годишната историја на клубот. „Не е убаво да се биде овде поради промена на тренер, ова е пораз за сите нас, дури и на индивидуално ниво. Мора да продолжиме понатаму со изборот

Бобан-„Ова е пораз за сите нас“, Ибрахимовиќ-„Жал ми е да гледам ваков Милан“

Бобан-„Ова е пораз за сите нас“, Ибрахимовиќ-„Жал ми е да гледам ваков Милан“

Милан денеска го потврди Стефано Пиоли како нов тренер на екипата, замена за Марко Џампаоло кој по само 111 дена заработи отказ. Со тоа стана тренерот со најкраток мандат во 120-годишната историја на клубот. „Не е убаво да се биде овде поради промена на тренер, ова е пораз за сите нас, дури и на индивидуално ниво. Мора да продолжиме понатаму со изборот