притисни ентер »

Запознајте го Galaxy A51: Уред од средната класа со премиум дизајн!
Запознајте го Galaxy A51: Уред од средната класа со премиум дизајн!

Запознајте го Galaxy A51: Уред од средната класа со премиум дизајн!

Galaxy A50 пристигна на почетокот од годината и се покажа како популарен меѓу корисниците. Сега, Samsung веќе го подготвува неговиот следбеник:. Станува збор за Galaxy A51 чии фотографии веќе се појавија, заедно со дел од спецификациите. На предниот дел ќе има Infinity-O дисплеј кој ќе биде 6.5 инчен кој има минимални рамки. Селфи камерата е во средината

Дизајнот на Samsung во 2020 година ќе биде насочен кон Premium Hole екраните!

Дизајнот на Samsung во 2020 година ќе биде насочен кон Premium Hole екраните!

Дизајнот на уредите на Samsung следната година ќе биде насочен кон една важна карактеристика на екраните. 202-та ќе биде втората година на Premium Hole екраните, но се разбира со неколку промени. Дупката во дисплејот за селфи камерата ќе биде стандард и со неа ќе доаѓаат речиси сите Galaxy A уредите. Деновиве се појави покана за настан на Samsung на

Samsung Galaxy 2020 линијата ќе биде со дизајнот на Premium Hole дисплеи

Samsung Galaxy 2020 линијата ќе биде со дизајнот на Premium Hole дисплеи

Само што протече Galaxy A51 , кој ќе биде со дисплеј како за средна класа,  и ќе биде претставен следната недела, како и целата нова А-серија на Samsung за 2020 година. Premium Hole Infinity-O дизајнот на Samsung значи дека предната камера ќе биде како дупка, лоцирана во средината, од горната страна на дисплејот. Samsung 2020 ќе биде втората генерација

Samsung Galaxy A (2020) телефоните пристигнуваат на 12. декември

Samsung Galaxy A (2020) телефоните пристигнуваат на 12. декември

Samsung наскоро ќе ги претстави првите членови на својата Galaxy A (2020) серија. Тоа ќе се случи за помалку од десет дена, а беше потврдено на официјалниот профил на YouTube на Samsung Vietnam, каде e објавено кратко најавно видео, со кое се повикува јавноста да обрне внимание на скорото претставување на новата серија смартфони кои традиционално го

Samsung Galaxy A (2020) телефоните пристигнуваат на 12. декември

Samsung Galaxy A (2020) телефоните пристигнуваат на 12. декември

Samsung наскоро ќе ги претстави првите членови на својата Galaxy A (2020) серија. Тоа ќе се случи за помалку од десет дена, а беше потврдено на официјалниот профил на YouTube на Samsung Vietnam, каде e објавено кратко најавно видео, со кое се повикува јавноста да обрне внимание на скорото претставување на новата серија смартфони кои традиционално го

За десет дена доаѓаат првите Samsung Galaxy A 2020 смартфони

За десет дена доаѓаат првите Samsung Galaxy A 2020 смартфони

Samsung Mobile ја започна кампањата за промоција на првите смартфони од следната генерација Samsung Galaxy A 2020. Промоцијата е закажана за 12 декември и се очекуваат неколку нови уреди. Меѓу нив ќе бидат Samsung Galaxy A51 и Samsung Galaxy A71 кои веќе се во голема мера откриени со голем број на протечени информации, па така за десетина дена останува