Хет-трик за 17. минути, Меси тргна по стапките на најголемиот ривал

Аргентина продолжува со „егзибициските“ натпревари по освојувањето на Светското првенство. На Сантијаго дел Естеро, пред 42.000 гледачи, мрежата на слабиот Курасао беше исполнета до врв. Конечниот резултат гласеше 7:0. Актуелниот светски првак играше во силен состав. Веќе во првото полувреме „гаучосите“ постигнаа пет гола, блескаше Лионел Меси, ми

Лионел Меси ја надмина бариерата од 100 гола во дресот на Аргентина

Аргентина го победи Курасао со 7:0 во пријателски натпревар, а Лионел Меси постигна хет-трик. Сите три гола ги постигна во првото полувреме, а влезе во историјата како прв Аргентинец кој дал 100 голови во дресот на националниот тим. Лео стигна до досега незамисливото остварување и зад своето име сега има 102 гола за „гаучосите“. Аргентинскиот гениј

Меси е третиот играч во историјата кој постигнал над 100 голови за националниот тим

Лионел Меси ноќеска постигна хет-трик на пријателскиот натпревар на Аргентина против Курасао одигран во Сантијаго дел Естеро. Аргентинскиот напаѓач стана третиот играч во историјата кој постигнал најмалку 100 гола за националниот тим. Тој вкупно има 102 погодока во дресот со националниот грб. Рекордер е португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо со 122

Аргентина го победи Курасао со 7:0 во пријателски натпревар, а Лионел Меси постигна хет-трик. Сите три гола ги постигна во првото полувреме, а влезе во историјата како прв Аргентинец кој дал 100 голови во дресот на националниот тим. Добивај вести на вибер Лео стигна до досега незамисливото остварување и зад своето име сега има 102 гола за „гаучосите“

ВИДЕО | „Седмица“ на Аргентина и хет-трик на Меси за едно полувреме

ВИДЕО | „Седмица“ на Аргентина и хет-трик на Меси за едно полувреме С.Д Пред 5 минути Фото: EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni Најдобриот фудбалер во светот во овој момент, Лионел Меси уште еднаш блесна во дресот на Аргентина и постигна хет-трик во пријателскиот натпревар со Курсао кој Аргентинците го добија со 7:0. Добиј ги најважните вести, бесплатно

Историска вечер за Лео Меси: „Хет-трик“ за едно полувреме и „100“ гол во дресот на Аргентина

Најадобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси имаше уште една ноќ за паметење откако во победата на неговата Аргентина над Курасао од 7-0 го постигна својот „100“ гол во дресот на „гаучосите“. Лео Меси беше стрелец на три гола во првото полувреме во големата победа, а првиот погодок на овој меч беше негов „100“ во дресот на Аргентина. Стрелци на

Меси првпат дојде лично да даде некому дрес, и тоа на голманот на Курасао

Гаучосите по освоената светска шампионска титула одиграа два натпревари на домашен терен, пред преполни трибини, а атмосферата беше славеничка. Прво ја победија Панама со 2-0, а сега Курасао со 7-0. Меси постигна хет-трик. Лионел Меси забележа хет-трик уште во првиот дел а еден од погодоците му беше јубилеен 100-ти во репрезентацијата. После мечот