притисни ентер »

Новиот Audi A3 доаѓа годинава
Новиот Audi A3 доаѓа годинава

Новиот Audi A3 доаѓа годинава

Кон крајот на минатата година се појавија шпекулации дека новата, четврта генерација од A3 ќе биде претставена годинава. По само неколку месеци, британските медиуми повикувајќи се на извори од компанијата ги потврдуваат тие шпекулации. Како што објави AutoExpress, магазин кој објави и рендери од можниот изглед, А3 ќе биде достапна во хечбек со пет