притисни ентер »

„Еуроспорт“ ги посочи Пандев и Барди како главни ѕвезди кои доаѓаат од малите земји
„Еуроспорт“ ги посочи Пандев и Барди како главни ѕвезди кои доаѓаат од малите земји

„Еуроспорт“ ги посочи Пандев и Барди како главни ѕвезди кои доаѓаат од малите земји

Македонија за неколку дена ќе дебитира на Еуро 2020, а новинарот на „Еуроспорт“, Пит Шарланд направи листа од девет фудбалери за кои смета дека ќе привлечат внимание на Европското првенство (ЕП). На листата од девет фудбалери има место и за македонските репрезентативци Енис Барди и Горан Пандев, кои ќе бидат едни од главните играчи на Македонија на

Шишковски: За мене, добар резултат против Австрија е – победа

Шишковски: За мене, добар резултат против Австрија е – победа

Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Дамјан Шишковски, пред дебито на Европското првенство порачува дека за него добар резултат против Австрија в недела од 18 часот на Националната арена во Букурешт ќе биде – победа. „Австрија е силна репрезентација со корпулентни фудбалери. Негува германски фудбал, бидејќи најголем дел од репрезентативците

Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски за очекувањата од натпреварот со Австрија

Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски за очекувањата од натпреварот со Австрија

Репрезентацијата на Македонија на 13. јуни во Букурешт со почеток од 18:00 часот го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство. На денешниот брифинг со новинарите, Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски ги споделија своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. Репрезентацијата

Пандев: Знаеме што можеме, недела ќе биде ден за уживање!

Пандев: Знаеме што можеме, недела ќе биде ден за уживање!

Македонија оваа година за првпат ќе игра на едно големо натпреварување. Нашиот национален тим веќе е во Букурешт, каде ќе ги одигра првите два меча. Горан Пандев беше дел од најавната емисија „Еурофорија“ на државниот сервис, во која зборуваше за првиот натпревар против Австрија , но и за останатите ривали и амбициите на репрезентацијата на ова Европско

Димитриевски: Нашата цел е да ја поминеме групата

Димитриевски: Нашата цел е да ја поминеме групата

На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. – Не чувствуваме притисок, напротив. Се обидуваме да гледаме позитивно на првиот меч и тоа да ни биде дополнителна мотивација за натпреварот со Австрија,

Димитриевски: Сонот со пласманот на ЕУРО го исполнивме, но не мислиме да застанеме овде

Димитриевски: Сонот со пласманот на ЕУРО го исполнивме, но не мислиме да застанеме овде

Голманското дуо на македонската фудбалска репрезентација Димитриевски-Шишковски, непосредно пред официјалниот старт на Европското првенство 2020, зборуваше за ФФМ за исполнувањето на сонот на Македонија да заигра на едно големо натпреварување, но и за тоа дека овој тим може многу повеќе од самото учество помеѓу најдобрите. Чуварот на мрежата на Рајо

Димитриевски: Најважно е да не загубиме од Австрија

Димитриевски: Најважно е да не загубиме од Австрија

Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски вели дека веќе е направена анализата на првиот противник на ЕП, Австрија. Стандардниот голман на репрезентацијата исто така вели дека Македонија е дојдена на Евро 2020 само за да биде учесник туку и дека целта е да се помине групата. Максимално сме мотивирани, но немаме притисок

Македонските фудбалери одбројуваат до дебито на ЕУРО

Македонските фудбалери одбројуваат до дебито на ЕУРО

Македонските фудбалери кои веќе трет ден се во Букурешт, нетрпеливо ги одбројуваат деновите и часовите до своето дебито на Европскиот шампионат Во позитивна атмосвера и со голема мотивација најдобрата македонска фудбалска селекција веќе одработни неколку тренинзи во Букурешт, каде во недела против Австрија ќе го има својот прв настап на континенталното

Македонските фудбалери одбројуваат до дебито на ЕУРО

Македонските фудбалери одбројуваат до дебито на ЕУРО

Македонските фудбалери кои веќе трет ден се во Букурешт, нетрпеливо ги одбројуваат деновите и часовите до своето дебито на Европскиот шампионат Во позитивна атмосвера и со голема мотивација најдобрата македонска фудбалска селекција веќе одработни неколку тренинзи во Букурешт, каде во недела против Австрија ќе го има својот прв настап на континенталното

Димитиревски: Наша цел е пласман во втората рунда

Димитиревски: Наша цел е пласман во втората рунда

Репрезентацијата на Македонија на 13. јуни во Букурешт со почеток од 18:00 часот го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство. На денешниот брифинг со новинарите, Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски ги споделија своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. „Не чувствуваме