притисни ентер »

Томовски му зеде бод на Лајпциг, изненадувачки за пораз за Миркуловски и Вецлар
Томовски му зеде бод на Лајпциг, изненадувачки за пораз за Миркуловски и Вецлар

Томовски му зеде бод на Лајпциг, изненадувачки за пораз за Миркуловски и Вецлар

Бундес-лигата и натаму ја чека својата завршница, овој ракометен шампионат и натаму се игра. Денеска се одиграа четири меча од 34. коло, а на два од нив настапија македонските репрезентативци Мартин Томовски и Филип Миркуловски, но ниту еден од нив не успеа да дојде до победа. Младиот голман мина подобро, неговиот Лудвигсхафен на домашен терен освои

Томовски и Лудвигсхафен во опасна серија

Томовски и Лудвигсхафен во опасна серија

Екипата на Лудвигсхафен за која настапува Мартин Томовски е во опасна серија во Бундес лигата. Трката меѓу Лудвигсхафен и Балинген за последното место што обезбедува опстанок стана опасна и за другите екипи во Бундес лигата. Мартин Томовски и Лудвигсхафен вечерва одиграа нерешено 27-27 со Лајпциг, испуштија победа, но сга имаат серија од пет натпревари

Томовски му зеде бод на Лајпциг, изненадувачки за пораз за Миркуловски и Вецлар

Томовски му зеде бод на Лајпциг, изненадувачки за пораз за Миркуловски и Вецлар

Бундес-лигата и натаму ја чека својата завршница, овој ракометен шампионат и натаму се игра. Денеска се одиграа четири меча од 34. коло, а на два од нив настапија македонските репрезентативци Мартин Томовски и Филип Миркуловски, но ниту еден од нив не успеа да дојде до победа. Младиот голман мина подобро, неговиот Лудвигсхафен на домашен терен освои

Лош ден за Македонците: Пораз за Миркуловски и реми за Томовски во Бундеслигата

Лош ден за Македонците: Пораз за Миркуловски и реми за Томовски во Бундеслигата

Македонските ракометари денеска беа во акција во германската Бундеслига, но немаа многу успех бидејќи Вецлар на Филип Миркуловски беше поразен од Есен со 26-30, додека Лудвигсхафен на Мартин Томовски одигра реми против Лајпциг (27-27). Миркуловски постигна само еден гол од два удари кон голот на Есен, кој имаше водство на полувреме од 14-12, а на крајот

Томовски му зеде бод на Лајпциг, изненадувачки за пораз за Миркуловски и Вецлар

Томовски му зеде бод на Лајпциг, изненадувачки за пораз за Миркуловски и Вецлар

0 Бундес-лигата и натаму ја чека својата завршница, овој ракометен шампионат и натаму се игра. Денеска се одиграа четири меча од 34. коло, а на два од нив настапија македонските репрезентативци Мартин Томовски и Филип Миркуловски, но ниту еден од нив не успеа да дојде до победа. Младиот голман мина подобро, неговиот Лудвигсхафен на домашен терен освои

Томовски и Лудвигсхафен останаа без победа во последната секунда, шокантен пораз на Вецлар на Миркуловски

Томовски и Лудвигсхафен останаа без победа во последната секунда, шокантен пораз на Вецлар на Миркуловски

Лудвигсхафен и Вецлар на нашите репрезентативци Мартин Томовски и Филип Миркуловски не успеаа да забележат победи на вечерашните средби од 34. коло во Бундеслигата. Мартин и Лудвигсхафен беа на чекор од значаен триумф над Лајпциг во битката за опстанок, но гостите на две секунди до крајот погододија преку Рамке и се изборија за реми од 27-27. Нашиот