притисни ентер »

Николоски: Дополнителни 11 милиони евра ќе бидат исплатени за специјалисти за надзор при изградбата на коридорите
Николоски: Дополнителни 11 милиони евра ќе бидат исплатени за специјалисти за надзор при изградбата на коридорите

Николоски: Дополнителни 11 милиони евра ќе бидат исплатени за специјалисти за надзор при изградбата на коридорите

Нема ниту еден пратеник во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ кој што е спремен да гласа за промена на Уставот, изјави Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија. За договорот со „Бехтел и Енка“ Николоски изјави дека ќе бидат исплатени дополнителни 11 милиони евра за ангажирање на најмалку

Николоски: Специјалисти ќе земаат 36.500 евра месечна плата за проектот на „Бехтел и Енка“

Николоски: Специјалисти ќе земаат 36.500 евра месечна плата за проектот на „Бехтел и Енка“

Добивај вести на Viber Пратеникот Александар Николоски, прикажувајќи нови делови од договорот со „Бехтел и Енка“ во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, открива дека од Владата ќе бидат исплатени дополнителни 11 милиони евра за ангажирање на најмалку пет специјалисти за надзор за период од пет години. Според потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  платата

Премиерот очекува поддршка во Собранието за законите за коридорите, опозицијата останува на ставот да не гласа

Премиерот очекува поддршка во Собранието за законите за коридорите, опозицијата останува на ставот да не гласа

Собраниската расправа за пакетот закони поврзани со изградбата на коридорите 8 и 10д кои треба да ги гради конзорциумот „Бехтел и Енка“ е завршена. Останува само да се гласа по нив. За денеска во Собранието најавена е само седница за пратенички прашања и засега нема информации кога би се одржала седницата на која би се гласало за овие закони. Премиерот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Николоски го повтори партискиот став: Уставни измени само со хрватскиот модел

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Николоски го повтори партискиот став: Уставни измени само со хрватскиот модел

Николоски вели дека тие нема да прифатат уставни измени, освен ако се примени хрватскиот модел каде што ќе стои дека Македонија е национална држава на македонскиот народ Под овие услови не сме спремни да гласаме за промена на уставот и доколку условите не се променат ни во овој ниту во следен парламентарен состав не сме спремни да го направиме тоа,

Николоски тврди дека ќе бидат исплатени дополнителни 11 милиони евра за специјалисти за надзор при изградбата на коридорите

Николоски тврди дека ќе бидат исплатени дополнителни 11 милиони евра за специјалисти за надзор при изградбата на коридорите

Фото: ВМРО-ДПМЕ Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски попладнево, повикувајќи се на делови од договорот за изградба на коридорите, изјави дека ќе бидат исплатени дополнителни 11 милиони евра за ангажирање на најмалку пет специјалисти за надзор за период од пет години. На гостувањето во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија,

Николоски: Нема пратеник од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе прифати уставни измени, освен ако се прифати хрватскиот модел во кој ќе стои дека Македонија е национална држава на македонскиот народ

Николоски: Нема пратеник од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе прифати уставни измени, освен ако се прифати хрватскиот модел во кој ќе стои дека Македонија е национална држава на македонскиот народ

Николоски: Нема пратеник од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе прифати уставни измени, освен ако се прифати хрватскиот модел во кој ќе стои дека Македонија е национална држава на македонскиот народ Нема ниту еден пратеник во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ кој што е спремен да гласа за промена на Уставот, вели Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ

КРИМИНАЛОТ Е ВИДЛИВ, владата на СДС и ДУИ ќе плати дополнителни 11 мил. евра за ангажирање на најмалку 5 лица специјалисти за надзор при изградба на коридорите

КРИМИНАЛОТ Е ВИДЛИВ, владата на СДС и ДУИ ќе плати дополнителни 11 мил. евра за ангажирање на најмалку 5 лица специјалисти за надзор при изградба на коридорите

Со мене го носам еден од најсомнителните делови на договорот каде што вели дека изведувачот има право да ангажира специјалист или специјалисти во множина чии што број ќе биде договорен помеѓу изведувачот и владата, кој што ќе имаат четири насоки на работа, создавање на спецификации за автопатите, создавање на студии за влијание врз животната средина,

КРИМИНАЛОТ Е ВИДЛИВ, владата на СДС и ДУИ ќе плати дополнителни 11 мил. евра за ангажирање на најмалку 5 лица специјалисти за надзор при изградба на коридорите

КРИМИНАЛОТ Е ВИДЛИВ, владата на СДС и ДУИ ќе плати дополнителни 11 мил. евра за ангажирање на најмалку 5 лица специјалисти за надзор при изградба на коридорите

Со мене го носам еден од најсомнителните делови на договорот каде што вели дека изведувачот има право да ангажира специјалист или специјалисти во множина чии што број ќе биде договорен помеѓу изведувачот и владата, кој што ќе имаат четири насоки на работа, создавање на спецификации за автопатите, создавање на студии за влијание врз животната средина,

Николоски го објави најсомнителниот дел од договорот за изградба на коридорите

Николоски го објави најсомнителниот дел од договорот за изградба на коридорите

Николоски го објави најсомнителниот дел од договорот за изградба на коридорите (ФОТО) Со мене го носам еден од најсомнителните делови на договорот каде што вели дека изведувачот има право да ангажира специјалист или специјалисти во множина чии што број ќе биде договорен помеѓу изведувачот и владата, кој што ќе имаат четири насоки на работа, создавање