притисни ентер »

Среќен роденден Влатко!
Среќен роденден Влатко!

Среќен роденден Влатко!

Поранешниот репрезентативец на Македонија, кој имаше голем придонес во одбраната и во сите поголеми успеси на националниот тим, Влатко Митков денеска слави роденден. Играчот на Брегенц од Австрија денеска ќе наполни 38 години. Роденден има и ракометарот на Еурофарм Работник, десното крило од Србија, Милан Ѓукиќ. Тој дојде кај битолчани минатото лето,