притисни ентер »

Двајца приведени за пукањето во Арачиново – се бара пукачот
Двајца приведени за пукањето во Арачиново – се бара пукачот

Двајца приведени за пукањето во Арачиново – се бара пукачот

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, објави телевизија Сител. Се прават напори да се идентификува и да се приведе напаѓачот кој вчера со автоматска пушка стрелаше врз градоначалникот. Мотивите за нападот врз градоначалникот кој е од редовите на ДУИ официјално

Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Фото: пиксабеј Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново. Извори од МВР велат дека полицијата сѐ уште е на терен и се прават напори да се идентификува и приведе напаѓачот кој вчера со автоматска пушка отвори оган врз Ридван Ибраими, кој доаѓа од редовите на ДУИ, објави телевизија Сител

Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново. Полицијата се уште е на терен и се прават напори да се идентификува и приведе напаѓачот кој вчера со автоматска пушка отвори оган врз Ридван Ибраими. Шоферот на градоначалникот Ридван Ибрахими, беше пренесен во болница, и веднаш подложено

Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Две лица се приведени за пукањето во Арачиново, кога беше пукано врз градоначалникот и неговите соработници, дознава ТВ21 од полициски извори. Шоферот на градоначалникот Ридван Ибрахими, беше пренесено во болница, и веднаш подложено на операција, а со полесни повреди беше уште едно лице. Денеска беше објавено дека двете лица се во стабилна состојба

ДВАЈЦА СЕ ПРИВЕДЕНИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО АРАЧИНОВО Полицијата уште го бара тој што пукал

ДВАЈЦА СЕ ПРИВЕДЕНИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО АРАЧИНОВО Полицијата уште го бара тој што пукал

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, објави телевизија Сител. Се прават напори да се идентификува и да се приведе напаѓачот кој вчера со автоматска пушка отвори оган врз градоначалникот кој доаѓа од редовите на ДУИ. Иако мотивите за последниот напад се уште официјално

Приведени две лица за пукањето во Арачиново

Приведени две лица за пукањето во Арачиново

Две лица се приведени за пукањето во Арачиново, кога беше пукано врз градоначалникот и неговите соработници, дознава ТВ21 од полициски извори. Шоферот на градоначалникот Ридван Ибрахими, беше пренесено во болница, и веднаш подложено на операција, а со полесни повреди беше уште едно лице. Денеска беше објавено дека двете лица се во стабилна состојба