притисни ентер »

Сабаленка е незапирлива – 3 титули во низа и 15 меча без пораз
Сабаленка е незапирлива – 3 титули во низа и 15 меча без пораз

Сабаленка е незапирлива – 3 титули во низа и 15 меча без пораз

Белорусинката Арина Сабаленка го освои својот трет последователен ВТА трофеј, доминирајќи над Русинката Вероника Кудерметова со 6:2/6:2 за титулата од Абу Даби опен, продолжувајќи ја победничката низа од 2020 на 15 меча. Четвртата носителка немаше мака против 23-годишната Кудерметова, победувајќи по час и 5 минути игра. „Го правам тоа што го умеам

Сабаленка е незапирлива – 3 титули во низа и 15 меча без пораз

Сабаленка е незапирлива – 3 титули во низа и 15 меча без пораз

Белорусинката Арина Сабаленка го освои својот трет последователен ВТА трофеј, доминирајќи над Русинката Вероника Кудерметова со 6:2/6:2 за титулата од Абу Даби опен, продолжувајќи ја победничката низа од 2020 на 15 меча. Четвртата носителка немаше мака против 23-годишната Кудерметова, победувајќи по час и 5 минути игра. „Го правам тоа што го умеам