притисни ентер »

Ако не те бидува во рингот, ќе возиш такси
Ако не те бидува во рингот, ќе возиш такси

Ако не те бидува во рингот, ќе возиш такси

На најновата листа на Форбс со најплатени спортисти во светот се најдоа четири боксери, од кои највисоко котира Американецот Флојд Мејведер. Тој беше на врвот во 2012, 2014 и 2015 година. Неговото отсуство во 2013 и 2016 година се должеше на неактивност во рингот од мај 2012 до мај 2013 година. Овој боксер не само што е на врвот на листата, но и неговата

Мејведер се јави: Сепак ќе нема „крв“ за Нова година

Мејведер се јави: Сепак ќе нема „крв“ за Нова година

Најавуваната новогодишна борба помеѓу американскиот боксер Флојд Мејведер и Јапонецот Теншин Насукава нема да се одржи, меч кој беше требаше да биде на 31 декември. Правилата не беа одредени, се беше најавено како завршена работа, но сега ништо не е важно затоа што самиот Мејведер се огласи и потенцираше дека бил изигран и дека не се согласил на никаква

Флојд Мејведер изигран: Нема никаква борба, не знам ни кој е тој – бев измамен!

Флојд Мејведер изигран: Нема никаква борба, не знам ни кој е тој – бев измамен!

Сепак нема ништо од борбата која беше најавувана дека ќе се одржи на 31 декември помеѓу Флојд Мејведер и Теншин Насукава. Правилата не беа одредени, се беше најавено како завршена работа, но сега ништо не е важно затоа што самиот Мејведер се огласи и потенцираше дека бил изигран и дека не се согласил на никаква борба. Најдобри коефициенти! Играј на

Мејведер се јави: Сепак ќе нема „крв“ за Нова година

Мејведер се јави: Сепак ќе нема „крв“ за Нова година

Најавуваната новогодишна борба помеѓу американскиот боксер Флојд Мејведер и Јапонецот Теншин Насукава нема да се одржи, меч кој беше требаше да биде на 31 декември. Правилата не беа одредени, се беше најавено како завршена работа, но сега ништо не е важно затоа што самиот Мејведер се огласи и потенцираше дека бил изигран и дека не се согласил на никаква

Мејведер вети, но сепак нема да има „крв, пот и солзи“

Мејведер вети, но сепак нема да има „крв, пот и солзи“

Најавениот спектакл за новогодишната ноќ, борбата помеѓу пензионираниот боксер Флојд Мејведер и јапонскиот кик-боксер Теншин Насукава, нема да се одржи. Мејвејдер на социјалните мрежи објаснил зошто ја откажал борбата. Поранешниот светски првак во бокс, во пет различни категории, Флојд Мејведер, во рингот требаше да се врати на 31.декември. Речиси

Ако не те бидува во рингот, ќе возиш такси

Ако не те бидува во рингот, ќе возиш такси

На најновата листа на Форбс со најплатени спортисти во светот се најдоа четири боксери, од кои највисоко котира Американецот Флојд Мејведер. Тој беше на врвот во 2012, 2014 и 2015 година. Неговото отсуство во 2013 и 2016 година се должеше на неактивност во рингот од мај 2012 до мај 2013 година. Овој боксер не само што е на врвот на листата, но и неговата

Мејведер негираше дека ќе се бори со Тангшин Насукава

Мејведер негираше дека ќе се бори со Тангшин Насукава

Поранешниот светски шампион во пет категории, Флојд Мејведер ги искористи социјалните медиуми за да ги негира информациите дека ќе се бори со кикбоксерот Теншин Насукава на 31 декември во Јапонија во Токио. „Сега, откако се вративме дома во САД по долго и разочарувачко патување до Токио, имам време да се обратам кон вас, моите фанови и медиумите во

Мејведер ќе ќари околу 88 милиони евра од првата борба во ММА

Мејведер ќе ќари околу 88 милиони евра од првата борба во ММА

Искусниот боксер, Американецот Флојд Мејведер (41) има шанса да заработи вртоглави 88 милиони долари од деби борбата што ќе ја има во мешани боречки вештини (ММА), пренесуваат јапонските медиуми. Мејведер кој досега е без пораз во рингот, со 50 победи од кои 27 со нокаут, на последниот ден од годинава ќе се бори со кикбоксерот Теншин Нацукава (20)

Мејведер ќе ќари околу 88 милиони евра од првата борба во ММА

Мејведер ќе ќари околу 88 милиони евра од првата борба во ММА

Искусниот боксер, Американецот Флојд Мејведер (41) има шанса да заработи вртоглави 88 милиони долари од деби борбата што ќе ја има во мешани боречки вештини (ММА), пренесуваат јапонските медиуми. Мејведер кој досега е без пораз во рингот, со 50 победи од кои 27 со нокаут, на последниот ден од годинава ќе се бори со кикбоксерот Теншин Нацукава (20)

Мејведер ќе заработи 88 милиони долари за борбата со Насукава

Мејведер ќе заработи 88 милиони долари за борбата со Насукава

Флојд Мејведер може да заработи дури 88 милиони долари од борбата со јапонскиот кикбоксер Теншин Насукава на турнир на ММА на 31 декември. 41-годишниот Американец ќе дебитира во борба во мешани боречки вештини. За самото учество во борбата, Мејведер ќе добие 61,8 милиони долари. Од ТВ и интернет правата за емитување на натпреварот, Американецот ќе