притисни ентер »

Лејкерси со одлична понуда за Ентони Дејвис
Лејкерси со одлична понуда за Ентони Дејвис

Лејкерси со одлична понуда за Ентони Дејвис

Јасно е дека Ентони Дејвис ќе си замине од редовите на Њу Орлеанс ова лето и од следната сезона ќе има нова средина. Одличниот кошаркар кој најдобро се снаоѓа под кошевите е голема желба на Лос Анџелес Лејкерс, тим кој за неговите услуги ќе испрати понуда која не се одбива. Езерџиите во Њу Орлеанс ќе ги пратат Лонзо Бол, Брендон Инграм и ќе им дозволат

Лејкерс со неверјоатна понуда до Њу Орлеанс за услугите на Дејвис

Лејкерс со неверјоатна понуда до Њу Орлеанс за услугите на Дејвис

Јасно е дека Ентони Дејвис ќе си замине од редовите на Њу Орлеанс ова лето и од следната сезона ќе има нова средина. Одличниот кошаркар кој најдобро се снаоѓа под кошевите е голема желба на Лос Анџелес Лејкерс, тим кој за неговите услуги ќе испрати понуда која не се одбива. „Езерџиите“ во Њу Орлеанс ќе ги пратат Лонзо Бол, Брендон Инграм и ќе им дозволат

Лејкерс и Селтикс се вклучија во преговори за трејд на Ентони Дејвис

Лејкерс и Селтикс се вклучија во преговори за трејд на Ентони Дејвис

Ѕвездата на Њу Орлеанс Пеликанс, крилниот центар Ентони Дејвис, има само една година останато од договорот со клубот, по што ќе стане слободен агент и ќе има шанса да потпише со клуб по негов избор. Од таа причина, раководството на Пеликанс реши да го трејдува за да добие нешто за возврат, а два тима веќе се појавија како потенцијални дестинации за

Лејкерс со неверјоатна понуда до Њу Орлеанс за услугите на Дејвис

Лејкерс со неверјоатна понуда до Њу Орлеанс за услугите на Дејвис

Јасно е дека Ентони Дејвис ќе си замине од редовите на Њу Орлеанс ова лето и од следната сезона ќе има нова средина. Одличниот кошаркар кој најдобро се снаоѓа под кошевите е голема желба на Лос Анџелес Лејкерс, тим кој за неговите услуги ќе испрати понуда која не се одбива. „Езерџиите“ во Њу Орлеанс ќе ги пратат Лонцо Бол, Брендон Инграм и ќе им дозволат

Дејвис ќе игра за Лос Анџелес Лејкерс или Њујорк Никс

Дејвис ќе игра за Лос Анџелес Лејкерс или Њујорк Никс

Ѕвездата на Њу Орлеанс, Ентони Дејвис ја ограничи листата со тимови, со кои би се врзалво долг рок. Организациите кои Дејвис ги претпочита како идни дестинации во кариерата се Лос Анџелес Лејкерс и Њу Јорк Никс. Тешкото крило даде до знаење дека сака да ги напушти Пеликанс, а за време на сезоната, освен Лејкерс и Никс, тој ги посочи и Клиперс и Милвоки

Лос Анџелес Лејкерс и Њујорк Никс посакувани дестинации за Дејвис

Лос Анџелес Лејкерс и Њујорк Никс посакувани дестинации за Дејвис

Ѕвездата на Њу Орлеанс, Ентони Дејвис ја ограничи листата со тимови, со кои би се врзалво долг рок. Организациите кои Дејвис ги претпочита како идни дестинации во кариерата се Лос Анџелес Лејкерс и Њу Јорк Никс. Тешкото крило даде до знаење дека сака да ги напушти Пеликанс, а за време на сезоната, освен Лејкерс и Никс, тој ги посочи и Клиперс и Милвоки