притисни ентер »

Ужас во Сплит: Маж со 15 убоди со нож убил продавачка среде „Лидл“
Ужас во Сплит: Маж со 15 убоди со нож убил продавачка среде „Лидл“

Ужас во Сплит: Маж со 15 убоди со нож убил продавачка среде „Лидл“

50-годишен маж околу 15 часот влегол во продавницата и ја избодел 44-годишната В.П., неговата поранешна невенчана партнерка, пред очите на купувачите, која со тешки повреди била пренесена во болница, каде што наскоро починала. Вработените во продавницата го фатиле мажот до доаѓањето на полицијата, при што бил приведен и пренесен во службените простории,

Убиство во Сплит: Вработена во продавница убиена со нож, напаѓачот уапсен

Убиство во Сплит: Вработена во продавница убиена со нож, напаѓачот уапсен

Маж нападнал жена со нож додека таа била на своето работно место во продавница во Сплит. Жената починала во болница, а напаѓачот е уапсен, пренесуваат хрватските медиуми. Според Хина, повикувајќи се на неофицијални информации, станува збор за вонбрачниот партнер на убиената жена. Полицијата потврди дека нешто пред 15 часот на улицата Пољичка, маж влегол

Убиство во Сплит: Вработена во продавница убиена со нож, напаѓачот уапсен

Убиство во Сплит: Вработена во продавница убиена со нож, напаѓачот уапсен

Маж нападнал жена со нож додека таа била на своето работно место во продавница во Сплит. Жената починала во болница, а напаѓачот е уапсен, пренесуваат хрватските медиуми. Според Хина, повикувајќи се на неофицијални информации, станува збор за вонбрачниот партнер на убиената жена. Полицијата потврди дека нешто пред 15 часот на улицата Пољичка, маж влегол

Убиена продавачка во хрватски Лидл

Убиена продавачка во хрватски Лидл

Во Хрватска во околу 15 часот е нападната и убиена жена во продавница на Лидл. Таа им подлегнала на повредите во сплитската болница. Како што пренесуваат тамошните медиуми, напаѓачот е фатен по нападот, а кај него е пронајден ноќ со кој и ги нанел смротоносните повреди на жената. Според првичните информации од хрватските медиуми, напаѓачот е поранешен

Вработена во Лидл убиена со нож среде маркет во Сплит

Вработена во Лидл убиена со нож среде маркет во Сплит

Хрватска- Жена е нападната во Лидл Маркет во Сплит, попладнево, пред 15 часот. Починала како последица на повредите со нож кои и биле нанесени од страна на маж, кој, според тамошните медиуми, и бил партнер. Медиумите објавуваат дека маж ја нападнал вработената во Лидл пред очите на купивачите. Ја уби со повеќе убоди притоа неконтролирано викајќи –

Убиство во Сплит: Вработена во продавница убиена со нож, напаѓачот уапсен

Убиство во Сплит: Вработена во продавница убиена со нож, напаѓачот уапсен

Маж нападнал жена со нож додека таа била на своето работно место во продавница во Сплит. Жената починала во болница, а напаѓачот е уапсен, пренесуваат хрватските медиуми. Според Хина, повикувајќи се на неофицијални информации, станува збор за вонбрачниот партнер на убиената жена. Полицијата потврди дека нешто пред 15 часот на улицата Пољичка, маж влегол

Вработена во Лидл убена со нож среде маркет во Сплит

Вработена во Лидл убена со нож среде маркет во Сплит

Вработена во Лидл Маркет во Сплит попладнево била убиена од поранешниот сопруг, Жељко Џекиќ(54) кој со нож ја избодел најмалку 15 пати, јавуваат тамошните медиуми. Убиството се случило пред очите на купувачите и персоналот. Избодената жена починала на пат кон болницата. Полиците и подот биле покриени со крв. На крвавиот напад му претходела кавга, а

Хорор во „Лидл“ во Сплит: Избодена продавачка пред муштерии

Хорор во „Лидл“ во Сплит: Избодена продавачка пред муштерии

Жена која била нападната во еден од супермаркетите „Лидл“ починала денеска во болница во Сплит. Според информациите на „Слободна Далмација“, жената била избодена со нож во продавницата, а како што неофицијално се дознава, напаѓачот е поранешен нејзин љубовен партнер, кој набрзо бил фатен од полицијата. Од сплитско-далматинската полиција соопштија дека

Убиство во Сплит: Вработена во продавница убиена со нож, напаѓачот уапсен

Убиство во Сплит: Вработена во продавница убиена со нож, напаѓачот уапсен

Маж нападнал жена со нож додека таа била на своето работно место во продавница во Сплит. Жената починала во болница, а напаѓачот е уапсен, пренесуваат хрватските медиуми. Според Хина, повикувајќи се на неофицијални информации, станува збор за вонбрачниот партнер на убиената жена. Полицијата потврди дека нешто пред 15 часот на улицата Пољичка, маж влегол

Убиство во Сплит: Вработена во продавница убиена со нож

Убиство во Сплит: Вработена во продавница убиена со нож

Маж нападнал жена со нож додека таа била на своето работно место во продавница во Сплит. Жената починала во болница, а напаѓачот е уапсен, пренесуваат хрватските медиуми. Според Хина, повикувајќи се на неофицијални информации, станува збор за вонбрачниот партнер на убиената жена. Полицијата потврди дека нешто пред 15 часот на улицата Пољичка, маж влегол