притисни ентер »

Борко имаше неверојатен процент на одбрани во новата победа на Бенфика
Борко имаше неверојатен процент на одбрани во новата победа на Бенфика

Борко имаше неверојатен процент на одбрани во новата победа на Бенфика

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски и Бенфика го оправдаа статусот на фаворити и славеа пред своите гледачи над Агуас Сантас со 24-19 во 9. рунда од разигрувањето за пехарот во Португалија. Бенфика го скрши отпорот на противникот во вторите 30 минути кои ги реализираше со 13-8. Мартинс, Мореира и Карвалјо со по 4 голови беа најефикасни, додека