притисни ентер »

Слукас за „предавството“: Преговарите со Олимпијакос не напредуваа
Слукас за „предавството“: Преговарите со Олимпијакос не напредуваа

Слукас за „предавството“: Преговарите со Олимпијакос не напредуваа

Грчкиот кошаркар Костас Слукас го сврте вниманието кон себе откако летово од Олимпијакос направи трансфер во лутиот ривал Панатинаикос, и стана најомразен кај навивачите на „црвено-белите“. Сега првпат проговори по трансферот, и призна дека најпрво преговарал со Олимпијакос, но откако преговорите не напредувале, ги собирал пондите од другите екипи,