притисни ентер »

Австралиските пожарникари се разголеа ѝ за календарот за 2020
Австралиските пожарникари се разголеа ѝ за календарот за 2020

Австралиските пожарникари се разголеа ѝ за календарот за 2020

И оваа година австралиските пожарникари се соблекоа да се сликаат за новиот календар за 2020 година. Тие позраат со животни, а парите се наменети за куманитарни цели.  Овојпат тие решија средствата да ги донираат во помали хуманитарни организации во Австралија, кои се фокусирани на помагање на спасени животни и животни за терапија. Новиот календар

Австралиските пожарникари се разголеа ѝ за календарот за 2020

Австралиските пожарникари се разголеа ѝ за календарот за 2020

И оваа година австралиските пожарникари се соблекоа да се сликаат за новиот календар за 2020 година. Тие позираат со животни, а парите се наменети за хуманитарни цели.  Овој пат тие решија средствата да ги донираат во помали хуманитарни организации во Австралија, кои се фокусирани на помагање на спасени животни и животни за терапија. Новиот календар

Австралиските пожарникари позираат со животни за добротворен календар за 2020 година, а фотографиите се толку жешки што тие ќе го започнат пожарот кај дамите

Австралиските пожарникари позираат со животни за добротворен календар за 2020 година, а фотографиите се толку жешки што тие ќе го започнат пожарот кај дамите

Совршена мешавина на човечност, топлина и љубезност. Добро и згодни, жешки момци со нежни срца. Дамите кои ги сакаат животните (не мислиме тука на мажите) ќе се воодушеват од најновиот календар на австралиските пожарникари за 2020 година. Постојат три верзии од календарот и освен што се неверојатни, парите од нивната продажба ќе завршат во добротворни

Календарот на згодните австралиски пожарникари за 2020-та

Календарот на згодните австралиски пожарникари за 2020-та

Австралиските пожарникари секоја година ги покажуваат згодните тела додека позираат со животни за календар, а средствата ги донираат во хуманитарни цели. Згодните пожарникари повторно ги расоблекоа телата и ја покажаа своја мажествена, но и нежна страна, покрај секакви видови животни. Од мали мачиња и кучиња до коњи, коали и диви животни – храбрите

Австралиските пожарникари позираат за новиот календар, а нивните фотографии можат да предизвикаат пожар!

Австралиските пожарникари позираат за новиот календар, а нивните фотографии можат да предизвикаат пожар!

Совршена комбинација од мажественост, сексапил и нежност. Жешки лоши момци со срца од злато. Љубители на животните со челични мускули. Постојат многу начини на кои можете да ги опишете австралиските пожарникари… Но, факт е дека ти се секојдневни херои што спасуваат животи, не ги тргаат своите пожарникарски униформи дури ни кога огнот е изгасен и поставуваат

Австралиските пожарникари повторно позирале полуголи за календар: Се фотографирале со животни, со една благородна цел

Австралиските пожарникари повторно позирале полуголи за календар: Се фотографирале со животни, со една благородна цел

Австралиските пожарникари, од 1993 година па наваму позираат за годишен календар чиј приход од продажбата го донираат во хуманитарни цели. Тие ниту оваа година не направиле исклучок, а календарот го красат фотографии од полуголи пожарникари кои позираат со животни. Пожарникарите секојдневно го ставаат својот живот во опасност за да спасат други луѓе,