притисни ентер »

Мини крофнички со фил од путер од кикирики (посно, апарат за крофни)
Мини крофнички со фил од путер од кикирики (посно, апарат за крофни)

Мини крофнички со фил од путер од кикирики (посно, апарат за крофни)

Слатки посни крофнички, на кои сите домашни им се израдуваа особено поради вкусот на филот. Подготовка 1. Сите состојки за смесата за крофнички ги соединуваме со миксер.. 2. Го загреваме апаратот за крофни и го премачкуваме со масло. Смесата која сме ја ставиле во шприц ја нанесуваме во местата каде ќе се печат крофничките. 3. Затвораме, печеме па