притисни ентер »

Вистинските шампиони не се откажуваат од своите – Вориорси со максимални договори за Дурант и Томпсон?
Вистинските шампиони не се откажуваат од своите – Вориорси со максимални договори за Дурант и Томпсон?

Вистинските шампиони не се откажуваат од своите – Вориорси со максимални договори за Дурант и Томпсон?

Голден Стејт се подготвени да им понудат петтогодишен максимален договор на Кевин Дурант и Клеј Томпсон, кои плеј-офот го завршија со тешки повреди поради кои ќе ја пропуштат следната сезона, пренесува ЕСПН. „Како што сфатив во разговор со луѓето блиски до Голден Стејт, нивната намера е да продолжат со овој тим и сакаат на Дурант и на Томпсон да им