притисни ентер »

Барбадос ја прогласи Ријана за национална хероина
Барбадос ја прогласи Ријана за национална хероина

Барбадос ја прогласи Ријана за национална хероина

Пред толпата народ, премиерката Миа Мотли и ја честита на 33-годишната Ријана титулата национална хероина на Барбадос. „Да продолжиш да блескаш како дијамант и да бидеш гордост на својот народ со твоите дела и постапки“, рече Матли Ријани, осврнувајќи се на нејзиниот хит сингл Diamonds од 2012 година.

Барбадос ја прогласи Ријана за национална хероина

Барбадос ја прогласи Ријана за национална хероина

Пред толпата народ, премиерката Миа Мотли и ја честита на 33-годишната Ријана титулата национална хероина на Барбадос. „Да продолжиш да блескаш како дијамант и да бидеш гордост на својот народ со твоите дела и постапки“, рече Матли Ријани, осврнувајќи се на нејзиниот хит сингл Diamonds од 2012 година.

Барбадос ја прогласи Ријана за „национален херој“

Барбадос ја прогласи Ријана за „национален херој“

Ријана е прогласена за национален херој на Барбадос, во време кога земјата ја слави својата транзиција кон независна република. „Продолжи да сјаеш како дијамант“, рече премиерката на земјата, Миа Мотли, на церемонијата посветена на поп-пејачката, модна икона и претприемач, алудирајќи на стихови од нејзиниот хит „Diamonds“ од 2012 година. Ријана е најпознатата

Ријана прогласена за национален херој на Барбадос

Ријана прогласена за национален херој на Барбадос

Ријана прогласена за национален херој на Барбадос А. Б. Пред 5 минути Фото: EPA-EFE/BARBADOS TODAY HANDOUT MANDATORY CREDIT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Ријана е почестена како дел од прославата околу стекнувањето независност и  станувањето република на Барбадос. Новоизбраната претседателка Сандра Мејсон ќе стане шеф на државата откако земјата

Барбадос стана република и ја прогласи Ријана за Национална хероина

Барбадос стана република и ја прогласи Ријана за Национална хероина

Барбадос денеска влезе во нова ера откако и официјално стана република и 55 години од прогласувањето независност се откажа од Елизабета Втора како шеф на држава. Истовремено, најпознатата жителка на оваа карипска држава Ријана беше прогласена за Национална хероина. (Фото: Рекс) Ријана донесе гламур на церемонијата во главниот град Бриџтаун, облечена

Барбадос ја прогласи Ријана за национален херој

Барбадос ја прогласи Ријана за национален херој

Барбадос ја прогласи пејачката Ријана за национален херој на прославата на републиката во нејзиниот роден град Бриџтаун. Премиерката Миа Мотли рече дека на пејачката ќе ѝ биде доделена честа Националниот херој на Барбадос. „Продолжи да сјаеш како дијамант и да ѝ носиш чест на твојата нација со твоите дела, со твоите постапки“, ѝ рече Мотли на Ријана,

Барбадос ја прогласи Ријана за национален херој

Барбадос ја прогласи Ријана за национален херој

Барбадос ја прогласи пејачката Ријана за национален херој на прославата на републиката во нејзиниот роден град Бриџтаун. Премиерката Миа Мотли рече дека на пејачката ќе ѝ биде доделена честа Националниот херој на Барбадос. „Продолжи да сјаеш како дијамант и да ѝ носиш чест на твојата нација со твоите дела, со твоите постапки“, ѝ рече Мотли на Ријана,

Барбадос ја прогласи Ријана за национален херој

Барбадос ја прогласи Ријана за национален херој

Барбадос ја прогласи пејачката Ријана за национален херој на прославата на републиката во нејзиниот роден град Бриџтаун. Премиерката Миа Мотли рече дека на пејачката ќе ѝ биде доделена честа Националниот херој на Барбадос. „Продолжи да сјаеш како дијамант и да ѝ носиш чест на твојата нација со твоите дела, со твоите постапки“, ѝ рече Мотли … Continue

Блескај како дијамант: Барбадос ја прогласи Ријана за национален херој

Блескај како дијамант: Барбадос ја прогласи Ријана за национален херој

Барбадос ја прогласи пејачката Ријана за национален херој на прославата на републиката во нејзиниот роден град Бриџтаун. Премиерката Миа Мотли најави дека на 33-годишната музичка ѕвезда ќе ѝ биде доделена честа Националниот херој на Барбадос, а ваквата најава беше дочекана со бурни овации. Ријана потоа ја повикаа да застане пред публиката заедно со

Блескај како дијамант: Барбадос ја прогласи Ријана за национален херој

Блескај како дијамант: Барбадос ја прогласи Ријана за национален херој

Барбадос ја прогласи пејачката Ријана за национален херој на прославата на републиката во нејзиниот роден град Бриџтаун. Премиерката Миа Мотли најави дека на 33-годишната музичка ѕвезда ќе ѝ биде доделена честа Националниот херој на Барбадос, а ваквата најава беше дочекана со бурни овации. Ријана потоа ја повикаа да застане пред публиката заедно со