притисни ентер »

Да проработи инаетот, да се заборават проблемите, Вардар со навивачите на победа против Мотор
Да проработи инаетот, да се заборават проблемите, Вардар со навивачите на победа против Мотор

Да проработи инаетот, да се заборават проблемите, Вардар со навивачите на победа против Мотор

Вардар денеска против Мотор Запорожје  бара победа за пласман во следната рунда во Лигата на шампионите, го игра петпоследниот домашен натпревар. Ситуацијата кај  Европскиот првак е драматична и тешка, тимот од Скопје го напуштија Криштопанс и Атман, судбината неизвесна, победата императив против Мотор Запорожје. „ Треба да излеземе на терен и да видиме

И Мотор во проблеми, против Вардар без четири искусни ракометари

И Мотор во проблеми, против Вардар без четири искусни ракометари

Екипата на Мотор Запорожје утрово тргна на пат кон Скопје, за утрешниот клучен дуел од групата Б во ракометната Лига на шампионите против Вардар . Тимот предводен од Ланевич сака да му се одмазди на нашиот претставник за домашниот пораз (30-31). Тренерот Ростислав Ланевич ќе допатува во главниот град со 16 ракометари, со неколку промени од претходните

„Домашниот пораз нè болеше многу, сакаме да му се реваншираме на Вардар “

„Домашниот пораз нè болеше многу, сакаме да му се реваншираме на Вардар “

По пауза од два месеци Лигата на шампионите се враќа во Скопје, а Вардар ќе го пречека големиот ривал Мотор Запорожје, во клучниот натпревар за двете екипи во групата А. И Вардар и Мотор немаат право на кикс на овој дуел, затоа што со пораз значително ќе ги намалат шансите за елиминациона фаза, што ќе значи голем удар за двете екипи. Еден од поискусните