притисни ентер »

Коцки со овесни снегулки
Коцки со овесни снегулки

Коцки со овесни снегулки

Навистина ќе го подготвите многу брзо затоа што овој колач не се пече … Потребно 3 чаши (од 250 мл) овесни снегулки 1 чаша кафеав шеќер 55 гр путер 80 мл млеко 80 гр какао во прав 1 лажиче цимет 2 лажици семки од сусам Подготовка Во тава на рингла тостирајте го сусамот. Внимавајте да не изгори. Тргнете го на страна. Во подлабок сад на рингла ставете

Чоколаден колач со кокос

Чоколаден колач со кокос

Подгответе го овој сочен посен колач … Потребно 30 лажици брашно 20 лажици шеќер 25 лажици масло 35 лажици вода 1 и 1/2 прашок за пециво 200 гр кокос За прелив 50 гр какао 50 гр посно чоколадо 1 дцл вода 200 гр маргарин 150 гр шеќер Потребно Измешајте ги брашното со прашокот за пециво. Додадете го шеќерот, маслото и водата. Изматете ги сите состојки