притисни ентер »

Со денови седев и плачев, а сега сум лут, морам да победам на овој натпревар
Со денови седев и плачев, а сега сум лут, морам да победам на овој натпревар

Со денови седев и плачев, а сега сум лут, морам да победам на овој натпревар

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ, одлучи да ја заврши професионалната кариера за да се соочи со подмолната болест – леукемијата, која неодамна му била откриена. Српскиот фудбалски стручњак неодамна ги заврши деталните медицински прегледи и лекарите го предупредиле дека треба да продолжи со агресивен третман при лекувањето. -За жал, или за среќа,

Крстичиќ ја победи леукемијата и му порача на Михајловиќ: Ја знам таа болест, но те знам и тебе, ќе победиш!

Крстичиќ ја победи леукемијата и му порача на Михајловиќ: Ја знам таа болест, но те знам и тебе, ќе победиш!

Поддршка за Синиша Михајловиќ стигнува од сите страни. Тој вчера соопшти дека боледува од леукемија и дека извесно време ќе мора да оди на лечење. Поддршка стигна и од некогашниот член на Сампдорија, сега е дел од АЕК, и поранешен српски репрезентативец Ненад Крстиќиќ, кому пред 11 години му била дијагностицирана леукемија, и лекарите му рекле дека

Крстичиќ ја победи леукемијата и му порача на Михајловиќ: Ја знам таа болест, но те знам и тебе, ќе победиш!

Крстичиќ ја победи леукемијата и му порача на Михајловиќ: Ја знам таа болест, но те знам и тебе, ќе победиш!

Поддршка за Синиша Михајловиќ стигнува од сите страни. Тој вчера соопшти дека боледува од леукемија и дека извесно време ќе мора да оди на лечење. Поддршка стигна и од некогашниот член на Сампдорија, сега е дел од АЕК, и поранешен српски репрезентативец Ненад Крстиќиќ, кому пред 11 години му била дијагностицирана леукемија, и лекарите му рекле дека

И најсилните знаат да пуштат солза – Михајловиќ пред новинарите соопшти дека боледува од леукемија

И најсилните знаат да пуштат солза – Михајловиќ пред новинарите соопшти дека боледува од леукемија

Легендата на светскиот фудбал, Синиша Михајловиќ, во негов стил, без влакна на јазикот закажа прес конференција за италјанските медуми, на кои им соопшти дека боледува од леукемија. „Ве повикав лично од мене да слушнете дека имам леукемија, да не шпекулирате за да се продаде некој весник повеќе. Сигурен сум дека сите мислевте дека сум еден од последните

Синиша Михајловиќ објави дека боледува од леукемија

Синиша Михајловиќ објави дека боледува од леукемија

Српскиот тренер Синиша Михајловиќ вчера објави дека му била дијагностицирана акутна леукемија и поради тоа е можно да се повлече од клупата на Болоња. Тој ја соопшти неговата одлука на прес-конференција пред почетокот на претсезонскиот тренинг на тимот. Михајловиќ (50) напомена дека дознал за болеста неодамна, кога му биле извршени детални прегледи

Синиша Михајловиќ: Кога ја добив веста, тоа беше вистински удар. Следеа денови на плачење, цел живот ми помина пред очи... (фото/видео)

Синиша Михајловиќ: Кога ја добив веста, тоа беше вистински удар. Следеа денови на плачење, цел живот ми помина пред очи... (фото/видео)

Прославениот српски фудбалер и бивш селектор на Орлите Синиша Михајловиќ, ја разбарни јавноста во Европа во раните утрински часови изјавувајќи дека поднесува оставка на место тренер на Болоња, поради како што навел болест. Тој закажал конференција во 16 и 30 каде што открил за што точно се работи... - Се ќе ви објаснам, бидејќи не сакам луѓето да шпекулираат

Докторот со јасна порака: Михајловиќ ќе се врати, ви тврдам одговорно!

Докторот со јасна порака: Михајловиќ ќе се врати, ви тврдам одговорно!

На прес-конференцијата на која Синиша Михајловиќ соопшти дека боледува од леукемија, се обрати и докторот Џани Нани, кој ја искористи приликата и истакна дека српскиот стратег ќе ја победи болеста и ќе му се врати на фудбалот. „Пред 20 години тоа беше невозможно, но сега имаме нови методи за лекување од таа болест. Можеме да ја победиме болеста, ви

Михајловиќ: Имам леукемија, но ќе се борам до крај и ќе ја победам!

Михајловиќ: Имам леукемија, но ќе се борам до крај и ќе ја победам!

Синиша Михајловиќ на прес-конференција во Болоња потврди дека боледува од леукемија, но најави дека ќе продолжи да работи како тренер на фудбалскиот клуб додека се лекува. 50-годишната легенда на српскиот фудбал не се појави на тренинг-кампот пред стартот на сезоната. „Ја организирав оваа прес-конференција бидејќи сакав прво вестите да им ги соопштам

Болоња донесе одлука за иднината на Михајловиќ по потврдата за тешката болест

Болоња донесе одлука за иднината на Михајловиќ по потврдата за тешката болест

Синиша Михајловиќ на денешната прес-конференција го истакна бесот кој го има во себе откако му била откриена подмолна болест за време на еден рутински преглед, но големиот борец најави жестока битка и силно верува дека ќе ја добие битката со леукемијата. Српскиот стручњак имаше полусезона од соништата како предводник на Болоња, но иако италијанските

Михајловиќ: Имам леукемија, но ќе ја победам болеста

Михајловиќ: Имам леукемија, но ќе ја победам болеста

Имам леукемија, кога ми кажаа два дена седев со соба плачев и размислував.Целиот живот ми помина пред мене.Вака Синиша Михајловиќ ја почна прес конференцијата на која потврди дека боледува од оваа страшна болест. Ја почитувам оваа болест и ќе се соочам со неа. Потребно е некое време да се излечи,но сигирно ќе победам во овој предизвик.Сигурно милевте