притисни ентер »

Геце и Захави го здробија Галатасарај во Ајндховен – „летаа“ црвени картони во Атина
Геце и Захави го здробија Галатасарај во Ајндховен – „летаа“ црвени картони во Атина

Геце и Захави го здробија Галатасарај во Ајндховен – „летаа“ црвени картони во Атина

Екипа на ПСВ Ајндховен е поблиску до групната фаза во Лигата на шампионите за разлика од нивниот денешен противник, тимот на Галатасарај. Холандскиот тим славеше со 5-1 на првиот натпревар од второто квалификациско коло за елитното натпреварување. Израелскиот голгетер Еран Захави постигна хет-трик и по 90 минути со една нога го одведе својот тим во

Геце и Захави го здробија Галатасарај во Ајндховен – „летаа“ црвени картони во Атина

Геце и Захави го здробија Галатасарај во Ајндховен – „летаа“ црвени картони во Атина

Екипа на ПСВ Ајндховен е поблиску до групната фаза во Лигата на шампионите за разлика од нивниот денешен противник, тимот на Галатасарај. Холандскиот тим славеше со 5-1 на првиот натпревар од второто квалификациско коло за елитното натпреварување. Израелскиот голгетер Еран Захави постигна хет-трик и по 90 минути со една нога го одведе својот тим во

Геце и Захави го здробија Галатасарај во Ајндховен – „летаа“ црвени картони во Атина

Геце и Захави го здробија Галатасарај во Ајндховен – „летаа“ црвени картони во Атина

Екипа на ПСВ Ајндховен е поблиску до групната фаза во Лигата на шампионите за разлика од нивниот денешен противник, тимот на Галатасарај. Холандскиот тим славеше со 5-1 на првиот натпревар од второто квалификациско коло за елитното натпреварување. Израелскиот голгетер Еран Захави постигна хет-трик и по 90 минути со една нога го одведе својот тим во

Захави и Геце го решија Галатасарај

Захави и Геце го решија Галатасарај

ПСВ Ајндховен славеше со 5-1 против Галатасарај во првиот натпревар од двомечот во 2. коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Домаќините поведоа со 2-0 со двата гола на Захави во 2. и 35. минута, а до крајот на првиот дел гостите намалија преку Килинќ во 42. минута. Во вториот дел Марио Геце во 52. минута зголеми на 3-1, по што следуваше третиот

Блескаа Захави и Геце: ПСВ ја потопи Галатасарај! 🎥

Блескаа Захави и Геце: ПСВ ја потопи Галатасарај! 🎥

Вечерва беа одиграни првите натпревари од второто претколо во Лигата на шампионите, а во центарот на вниманието беше дуелот ПСВ – Галатасарај. ПСВ пред своите навивачи одигра фантастичен натпревар и успеа да ја прегази Галатасарај со 5:1, па само чудо може да ги одведе Турците во наредното коло. Домаќините поведоа во петтата минута преку Захави, истиот

Геце и Захави го здробија Галатасарај во Ајндховен – „летаа“ црвени картони во Атина

Геце и Захави го здробија Галатасарај во Ајндховен – „летаа“ црвени картони во Атина

Екипа на ПСВ Ајндховен е поблиску до групната фаза во Лигата на шампионите за разлика од нивниот денешен противник, тимот на Галатасарај. Холандскиот тим славеше со 5-1 на првиот натпревар од второто квалификациско коло за елитното натпреварување. Израелскиот голгетер Еран Захави постигна хет-трик и по 90 минути со една нога го одведе својот тим во

Алиоски и тоа како им треба: ПСВ го прегази турски Галатасарај

Алиоски и тоа како им треба: ПСВ го прегази турски Галатасарај

Потенцијално новиот тим на нашиот Езџан Алиоски, турски Галатасарај, неочекувано беше прегазен на вечерашното гостување кај ПСВ (1-5) во првиот меч од 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите (ЛШ). Еран Захави и Марио Геце беа диригенти во холандскиот тим, кои немилосрдно ја полнеа мрежата низ одбранта како „швајцарско сирење“ на противникот

ПСВ го декласираше Галатасарај, Легија едвај против Флора

ПСВ го декласираше Галатасарај, Легија едвај против Флора

Вечерва се одиграа првите натпревари од второто претколо во Лигата на шампионите, а во центарот на вниманието беше мечот помеѓу ПСВ и Галатасарај. ПСВ пред своите навивачи одигра фантастичен натпревар и успеа да го прегази Галатасарај со 5:1, па се чини дека во овој двомеч е веќе јасно кој оди во следната фаза од Лигата на шампионите. Домаќините одлично

Џани и да дојде во Галатасарај портите од ЛШ ќе му бидат затворени

Џани и да дојде во Галатасарај портите од ЛШ ќе му бидат затворени

ПСВ Ајндховен го декласира турскиот тим со 5:1 и реваншот во четвртфиналето од квалификациите ќе биде само формалност Езџан Алиоски и да го засили Галатасарај како што се најавува веројатно нема да игра во Лигата на шампионите, а вечерва портите за дружба со елитата на турскиот гигант му ги затвори ПСВ Ајндховен. Брилијантните Еран Захави и Марио Геце

Захави и Геце диригираа, ПСВ со „петарда“ го понижи Галата во ЛШ

Захави и Геце диригираа, ПСВ со „петарда“ го понижи Галата во ЛШ

Екипата на ПСВ Ајндховен гледа кон следната фаза во квалификациите за Лигата на шампионите затоа што на домашен терен со пет гола во мрежата (5-1) го понижи турскиот гигант Галатасарај . На триумфот на „Филипс Арена“ диригираа двајца играчи. Тоа беа Еран Захави и Марио Геце . Двајцата ги постигнаа петте гола во мрежата на противникот, а исто така еден