притисни ентер »

Малолетник прободел 20-годишник
Малолетник прободел 20-годишник

Малолетник прободел 20-годишник

Малолетно лице прободело неколку години постаро од себе, полнолетно лице, вчера вечер во угостителски објект. Станува збор за седумнаесетгодишниот Ш.А. кој во еден момент, ноќта, извадил остар предмет и го прободел дваесетгодишниот Ш.Ј. Зошто се случило ова полицијата не соопштува. Единствено во билтенот се објаснува дека: – Ш.Ј. бил пренесен во Градската

Малолетник пред кафеана избодел скопјанец

Малолетник пред кафеана избодел скопјанец

Вчера околу 21 ч. полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A.(17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на ул.„Бајрам Шабани",со остар предмет му нанел повреда на Ш.J.(20) од Скопје. Ш.Ј. бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски", каде му била укажана лекарска помош. Ш.A. е задржан во Полициската станица Бит Пазар

Малолетник (17) пред кафеана избодел 20-годишно момче од Скопје

Малолетник (17) пред кафеана избодел 20-годишно момче од Скопје

Вчера околу 21 ч. полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A.(17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на ул.„Бајрам Шабани“,со остар предмет му нанел повреда на Ш.J.(20) од Скопје. Ш.Ј. бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош. Ш.A. е задржан во Полициската станица Бит Пазар

Приведен тинејџер, со остар предмет му нанел повреда на 20-годишен скопјанец

Приведен тинејџер, со остар предмет му нанел повреда на 20-годишен скопјанец

Вчера околу 21 часот полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A.(17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на улицата Бајрам Шабани со остар предмет му нанел повреда на Ш.J.(20) од Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Ш.Ј. бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош

Избодено 20 годишно момче пред кафана

Избодено 20 годишно момче пред кафана

Избодено 20 годишно момче пред кафана Синоќа околу 21 часот полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A. (17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на ул. „Бајрам Шабани“,со остар предмет му нанел повреда на Ш.J. (20) од Скопје. Ш.Ј. бил пренесен во Градската општа болнциа „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош. Ш

Во Скопје избодено 20 годишно момче пред кафана

Во Скопје избодено 20 годишно момче пред кафана

Синоќа околу 21 часот полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A. (17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на ул. „Бајрам Шабани“,со остар предмет му нанел повреда на Ш.J. (20) од Скопје. Ш.Ј. бил пренесен во Градската општа болнциа „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош. Ш.A. е задржан во Полициската станица Бит

Момче синоќа прободено со остар предмет пред скопска кафеана

Момче синоќа прободено со остар предмет пред скопска кафеана

Синоќа околу 21 часот полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A. (17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на ул. „Бајрам Шабани“,со остар предмет му нанел повреда на Ш.J. (20) од Скопје. Ш.Ј. бил пренесен во Градската општа болнциа „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош. Ш.A. е задржан во Полициската станица Бит