притисни ентер »

Потпечен модар парлиџан со павлака
Потпечен модар парлиџан со павлака

Потпечен модар парлиџан со павлака

Потребни состојки : 2 црни патлиџани 300 мл неутрална павлака за готвење маслиново масло сол млад лук Начин на подготовка : Измијте ги модрите патлиџани и исечете ги на кругови. Наредете ги круговите на решетката во рерната обложена со хартија за печење и ставете ги да се потпечат. Откако ќе се запечат, половината ставете ги на дното на огноотпорен