притисни ентер »

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“
Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“ Предводникот на нашиот сениорски национален кошаркарски тим, селекторот Драган Бајиќ го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина. – Бајиќ го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за јунскиот ФИБА

Селекторот Бајиќ избра 14 играчи за двата квалификациски натпревари во јули

Селекторот Бајиќ избра 14 играчи за двата квалификациски натпревари во јули

Македонската кошаркарска репрезентација ќе има два сериозни предизвици на почетокот на јули, месец во кој ќе биде актуелен ФИБА прозорецот за пласман на Светското првенство. Селекторот Драган Бајиќ се определи за еден пократок ростер од играчи на кои ќе смета за овие два натпревари против Шпанија и Украина, бидејќи периодот за подготовки е навистина

Селекторот Бајиќ го објави списокот на кошаркари за дуелите со Шпанија и Украина

Селекторот Бајиќ го објави списокот на кошаркари за дуелите со Шпанија и Украина

Селекторот  Драган Бајиќ денеска го објавува списокот на кошаркари на кои ќе смета за јунскиот ФИБА „прозорец“ од квалификациите за Светскиот Куп во 2023 година. Со оглед на краткиот временски период до првите квалификациски обврски, односно наредниот натпревар од квалификациите за СК, закажан за 1.јули, кога гостуваме репрезентацијата на Шпанија,

Македонија со Рубин Стефанов и Андреј Јакимовски против Шпанија и Украина

Македонија со Рубин Стефанов и Андреј Јакимовски против Шпанија и Украина

Предводникот на нашиот сениорски национален тим смета на 14. кошаркари за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина. Селекторот на нашата машка сениорска репрезентација, Драган Бајиќ, го објавува списокот на кошаркари на кои ќе смета за јунскиот ФИБА „прозорец“ од квалификациите за Светскиот Куп во 2023 година. Со оглед на краткиот временски

Македонија некомплетна за јулските квалификации за СП

Македонија некомплетна за јулските квалификации за СП

Фото: Игор Бансколиев На 1 јули, Македонија во Сарагоса му гостува на актуелниот светски првак Шпанија, а на 4 јули во Скопје ќе ја пречека Украина. Првиот собир на црвено-жолтите е закажан в сабота, а ќе недостигаат Димитријевиќ, Вајли, Магдески, Д. Стојановски… КОШАРКА Ќе се обидам со составот со кој располагам да ѝ дадам што поголем отпор на Шпанија,

Бајиќ повика 14 кошаркари за дуелите со Шпанија и Украина

Бајиќ повика 14 кошаркари за дуелите со Шпанија и Украина

Бајиќ повика 14 кошаркари за дуелите со Шпанија и Украина Ф.К. Пред 3 минути Теодор Симиќ меѓу повиканите за новите мундијалски квалификациски мечеви/ фото: fiba.basketball Селекторот на македонската машка сениорска репрезентација, Драган Бајиќ , го објавува списокот на играчи на кои ќе смета за следниот ФИБА „прозорец“ од квалификациите за Светскиот

Македонија со ептен шарен тим и без Американец во јулските квалификации за СП 2023!

Македонија со ептен шарен тим и без Американец во јулските квалификации за СП 2023!

Македонската кошаркарска репрезентација со драстично ослабен состав, во кој нема повеќе допсегашни првотимци, а ќе има млади кошаркари кои допрва ќе треба да се докажат, ќе ги почне подготовките за јулските квалификации за СП 2023 во кои ќе ѝ гостуваме на Шпанија (1 јули) и ќе ја пречекаме Украина (4 јули). Селекторот Драган Бајиќ од различни причини

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

Предводникот на нашиот сениорски национален кошаркарски тим, селекторот Драган Бајиќ го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина.

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

Селекторот Драган Бајиќ ги одбра кандидатите за јулскиот квалификациски ФИБА „прозорец“

Предводникот на нашиот сениорски национален кошаркарски тим, селекторот Драган Бајиќ го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за натпреварите против селекциите на Шпанија и на Украина. – Бајиќ го објави списокот на кошаркари на кои ќе смета за јунскиот ФИБА „прозорец“ од квалификациите за Светскиот Куп во 2023 година. Со оглед на краткиот временски

Бајиќ го објави поширокиот список на кошаркари за Шпанија и Украина

Бајиќ го објави поширокиот список на кошаркари за Шпанија и Украина

Кошаркарската репрезентација на Македонија ја очекуваат два квалификациски натпревари на патот кон Мундобаскетот. Избраниците на Драган Бајиќ ќе гостуваатт кај Шпанија, а потоа ќе ја дочекаат Украина на први и четврти јули. Селекторот Бајиќ го објави поширокиот список на кошаркари. Во отсуство на Ненад Димитријевиќ, Џејкоб Вајли, Дамјан Стојановски,