притисни ентер »

ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски по преговорите за Законот за Јавно обвинителство
ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски по преговорите за Законот за Јавно обвинителство

ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски по преговорите за Законот за Јавно обвинителство

Во живо-прес конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по преговорите за Законот за Јавно обвинителство Во живо-прес конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по преговорите за Законот за Јавно обвинителство Posted by Radio Slobodna Evropa na Makedonski on Среда, 11 септември 2019

(Живо): Прес-конференција на Христијан Мицкоски

(Живо): Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе се обрати до јавноста по повод лидерската средба која заврши без договор. Неговата прес-конференција можете да ја следите во живо:

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Денес (11.09.2019) во 13:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес конференција за медиуми. На истата ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Неговата прес-конференција можете да ја следите во живо на линкот во продолжение.

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Денес (11.9.2019) во 13: 00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес конференција за медиуми. На истата ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Неговата прес-конференција можете да ја следите во живо на линкот во продолжение.

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Денес (11.09.2019) во 13:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес конференција за медиуми. На истата ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Неговата прес-конференција можете да ја следите во живо на линкот во продолжение.

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Денес (11.9.2019) во 13: 00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес конференција за медиуми. На истата ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Неговата прес-конференција можете да ја следите во живо на линкот во продолжение.

Прес-конференција на Христијан Мицкоски (ВО ЖИВО)

Прес-конференција на Христијан Мицкоски (ВО ЖИВО)

Во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ денеска во 13 часот , ќе се одржи прес конференција за медиуми. На истата ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Неговата прес-конференција можете да ја следите во живо на линкот во продолжение. Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините

По неуспешната лидерска средба, Мицкоски најави прес-конференција

По неуспешната лидерска средба, Мицкоски најави прес-конференција

После неуспешната лидерска средба во која двете најголеми политички партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не дојдоа до решение за Законот за ЈО, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски денеска за 13 часот најави прес-конференција. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ќе зборува за синоќешната лидерска средба со премиерот Зоран Заев и ќе ги искаже своите ставови. Претходно