притисни ентер »

Мотор Запорожје влегува во СЕХА лигата, македонските клубови ќе патуваат за Украина
Мотор Запорожје влегува во СЕХА лигата, македонските клубови ќе патуваат за Украина

Мотор Запорожје влегува во СЕХА лигата, македонските клубови ќе патуваат за Украина

Полека завршуваат националните првенства и се дефинираат сите 12 учесници во регионалната СЕХА лига. Македонија ќе ја претставуваат Вардар и првпат во историјата Еурофарм Работник, а покрај битолчани, новајлии во лигата ќе бидат и Кинезите од Пекинг Универзитет. Со оглед на тоа што Стеауа нема да учествува, а се враќа Веспрем, веројатно недостига само

Уште еден тим од ЛШ влегува во СЕХА-лигата?

Уште еден тим од ЛШ влегува во СЕХА-лигата?

Украинскиот првак Мотор е подготвен да стане дел од СЕХА-лигата, откако преговорите за приклучок на овој клуб кон регионалното натпреварување влегле во завршна фаза. Украинските медиуми објавија дека прелиминарните разговори биле успешни, а Мотор ги обезбедил сите неопходни гаранции што биле побарани од раководството на СЕХА. Според овие информации,

Вардар и Еурофарм ќе патуваат до Украина: Мотор Запорожје влегува во СЕХА!

Вардар и Еурофарм ќе патуваат до Украина: Мотор Запорожје влегува во СЕХА!

Покрај кинескиот клуб Пекинг Универзитет со седиште во Загреб, како и грчкиот Олимпијакос и нашиот Еурофарм Работник, во СЕХА ќе има уште еден клуб што ќе биде дебитант во регионалната лига. Станува збор за украинскиот шампион Мотор Запорожје, кој за првпат би бил дел од едно вакво натпреварување, иако своевремено беше дел од Балтичката лига. Според

СЕХА-лига доби ново име

СЕХА-лига доби ново име

СЕХА-лига од следната сезона дефинитивно ќе има многу новитети. Секако на прво место се учесниците во ова натпреварување, покрај враќањето на Веспрем и учеството на кинескиот тим, и можното приклучување на грчки Олимпијакос, дебитантот Еурофарм Работник, местото на Железничар ќе го потполни друга екипа. Станува збор за Металопластика од Шабац, по нерешените

СЕХА-лига доби ново име

СЕХА-лига доби ново име

СЕХА-лига од следната сезона дефинитивно ќе има многу новитети. Секако на прво место се учесниците во ова натпреварување, покрај враќањето на Веспрем и учеството на кинескиот тим, и можното приклучување на грчки Олимпијакос, дебитантот Еурофарм Работник, местото на Железничар ќе го потполни друга екипа. Станува збор за Металопластика од Шабац, по нерешените

Еурофарм Работник со победа во Скопје ги завери второто место и пласманот во СЕХА

Еурофарм Работник со победа во Скопје ги завери второто место и пласманот во СЕХА

Ракометарите на Еурофарм Работник дојдоа до убедлив триумф од 30:16 на гостувањето во Скопје кај тимот на Пролет и на тој начин се изборија за потврда на 2. место во плеј-офот од Супер машката лига што носи место во СЕХА-лигата за следната сезона. Тимот од Битола тргна далеку подобро во мечот и уште од стартот наметна свое темпо кое беше тешко да се

Еурофарм Работник со победата над Пролет ’62 ја бетонира втората позиција и пласман во СЕХА лига!

Еурофарм Работник со победата над Пролет ’62 ја бетонира втората позиција и пласман во СЕХА лига!

Екипата на Еурофарм Работник го потврди својот историски успех, втората позиција во домашниот шампионат и пласманот во регионалната СЕХА лига. Повеќе ТУКА