притисни ентер »

Квалификации: Македонија и гостува на Белгија во обид да остане во игра за пласман на EП 2023
Квалификации: Македонија и гостува на Белгија во обид да остане во игра за пласман на EП 2023

Квалификации: Македонија и гостува на Белгија во обид да остане во игра за пласман на EП 2023

Женската кошаркарска репрезетнација на Македонија денеска од 20 часот и 30 минути во Белгија ги продолжува квалификациите за Евробаскетот 2023. По поразите од Германија и Босна и Херцеговина во воведниот „прозорец“, избраничките на Александар Ашаданов ќе ја бараат првата победа која ќе ги одржи во игра за пласман на големата сцена. View this post on

Трајчевска пред Белгија: Не се плашиме од никого, ќе се бориме до крај

Трајчевска пред Белгија: Не се плашиме од никого, ќе се бориме до крај

Трајчевска пред Белгија: Не се плашиме од никого, ќе се бориме до крај С.Д Пред 2 минути Фото: КФСМ Нена Трајчевска ќе биде новиот капитен на нашата женска селекција во наредниот период. Во отсуство на Анџелика Митрашиновиќ , искусното крило ја доби довербата на стручниот штаб и своите соиграчи, и ќе ги предводи девојките во дуелите со селекциите на

Трајчевска: Излегуваме да се натпреваруваме и ќе се бориме до крај

Трајчевска: Излегуваме да се натпреваруваме и ќе се бориме до крај

Македонската кошаркарска репрезентативка, Нена Трајчевска, ќе биде новиот капитен на националниот тим во наредниот период. Во отсуство на Анџелика Митрашиновиќ, искусното крило ја доби довербата на стручниот штаб и своите соиграчи, и ќе ги предводи девојките во дуелите со селекциите на Белгија и на Германија во овој ноемвриски квалификациски ФИБА „прозорец”

Македонските кошаркарки гостуваaт кај Белгија

Македонските кошаркарки гостуваaт кај Белгија

По повеќе од една година македонските кошаркарки повторно ќе играат натпревари во квалификациите за ЕП во 2023 година. Имено сениорската женска репрезентација на Македонија вечерва ќе го играат третиот натпревар во овој квалификациски циклус. Црвено-жолтите гостуваат кај Белгија во меч од третата ронда на А групата. Во овој дуел нашите кошаркарки влегуваат

Трајчевска: Не се плашиме од никого, излегуваме да се натпреваруваме и ќе се бориме до крај

Трајчевска: Не се плашиме од никого, излегуваме да се натпреваруваме и ќе се бориме до крај

Македонската кошаркарска репрезентативка, Нена Трајчевска, ќе биде новиот капитен на националниот тим во наредниот период. Во отсуство на Анџелика Митрашиновиќ, искусното крило ја доби довербата на стручниот штаб и своите соиграчи, и ќе ги предводи девојките во дуелите со селекциите на Белгија и на Германија во овој ноемвриски квалификациски ФИБА „прозорец“

Трајчевска: Не се плашиме од никого, излегуваме да се натпреваруваме и ќе се бориме до крај

Трајчевска: Не се плашиме од никого, излегуваме да се натпреваруваме и ќе се бориме до крај

Македонската кошаркарска репрезентативка, Нена Трајчевска, ќе биде новиот капитен на националниот тим во наредниот период. Во отсуство на Анџелика Митрашиновиќ, искусното крило ја доби довербата на стручниот штаб и своите соиграчи, и ќе ги предводи девојките во дуелите со селекциите на Белгија и на Германија во овој ноемвриски квалификациски ФИБА „прозорец“

Трајчевска: Не се плашиме, сметам дека можеме да се надигруваме со сите

Трајчевска: Не се плашиме, сметам дека можеме да се надигруваме со сите

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија е во Белгија , каде што вечерва ќе се судри со домашната селекција во рамките на квалификациите за Европското првенство. Во отсуство на Анџелика Митрашиновиќ, капитен на репрезентацијата ќе биде Нена Трајчевска. Капитенката го најави гостувањето, се осврна на новото име во тимот и нагласи дека Македонија

Трајчевска: Не се плашиме од никого, излегуваме да се натпреваруваме и ќе се бориме до крај

Трајчевска: Не се плашиме од никого, излегуваме да се натпреваруваме и ќе се бориме до крај

Македонската кошаркарска репрезентативка, Нена Трајчевска, ќе биде новиот капитен на националниот тим во наредниот период. Во отсуство на Анџелика Митрашиновиќ, искусното крило ја доби довербата на стручниот штаб и своите соиграчи, и ќе ги предводи девојките во дуелите со селекциите на Белгија и на Германија во овој ноемвриски квалификациски ФИБА „прозорец“

Македонија ослабена против фаворизираната Белгија

Македонија ослабена против фаворизираната Белгија

КОШАРКА – КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2023 Женската кошаркарска репрезентација на Македонија денеска (20.30 ч.), во белгискиот град Ловен, ќе биде пред тежок предизвик против фаворизираната Белгија, во третиот натпревар од групата А, во квалификациите за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2023 година во Израел и во Словенија. Македонските кошаркарки, иако

Македонија без две ѕвезди по изненадување во Белгија

Македонија без две ѕвезди по изненадување во Белгија

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија гостува кај Белгија во третото коло на квалификациите за пласман на Европското првенство. Избраничките на Александар Ашаданов одат во Леувен како аутсајдер, меѓутоа со свои адути да нападнат позитивен резултат. Селекторот на оваа средба нема да смета на капитенот Анџелика Митрашиновиќ која има повреда,