притисни ентер »

Фит десерт со боровинки, мусли и чиа семе
Фит десерт со боровинки, мусли и чиа семе

Фит десерт со боровинки, мусли и чиа семе

Дали овој рецепт ќе ви биде десерт или појадок вие ќе си одлучите, само да ви кажам дека ова е навистина едно здраво и корисно уживање сместено во чаша. Подготовка 1. Најпрво го потопуваме чиа семето во јогуртот заедно со медот. Промешуваме и оставаме барем 1 час да се згусне. 2. Боровинките, мусли со овошје и семиња, медот и чиа семето зедно со јогуртот