притисни ентер »

Мицкоски: Промената на уставот се направи на противуставен и криминален начин
Мицкоски: Промената на уставот се направи на противуставен и криминален начин

Мицкоски: Промената на уставот се направи на противуставен и криминален начин

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција изјави дека промената на уставот се направи на противуставен, противзаконски, нелегитимен, насилен и криминален начин, по пат на притисоци, закани, уцени и пазарења, дека ВМРО-ДПМНЕ и мнозинството на македонскиот народ и мнозинството на граѓаните на Македонија не го подржаа овој договор. „Останува