притисни ентер »

Новиот Mercedes-Benz G350d со цена од 105.000 евра
Новиот Mercedes-Benz G350d со цена од 105.000 евра

Новиот Mercedes-Benz G350d со цена од 105.000 евра

Германскиот производител Mercedes-Benz конечно ги објави и цените за најновиот модел од G класата G350d. Како што е наведено почетната цена за овој луксузен германски SUV ќе изнесува 94,000 фунти во Велика Британија. За овој износ добивате дизелски мотор со 282 КС и 600 Nm кој до 100ка може да забрза за 7,4 секунди додека пак максималанта брзина изнесува