притисни ентер »

Три гола на Меси и бравура со пета на Суарез за триумф на Барса
Три гола на Меси и бравура со пета на Суарез за триумф на Барса

Три гола на Меси и бравура со пета на Суарез за триумф на Барса

Барселона предводена од феноменалниот Лионел Меси дојде до убедлива победа во Ла Лига против тимот на Мајорка, со што Каталонците повторно се вратија на чело на табелата, заедно со Реал Мадрид. Публиката на „Ноу Камп“ вечерва имаше можност да ужива во 7 гола, од кои 5 во мрежата на гостите од Мајорка. Мечот заврши со резултат 5-2, на полувреме беше

Мајсторска пета на Суарез за паметење и хет-трик на Меси, Барса убедлива против Мајорка

Мајсторска пета на Суарез за паметење и хет-трик на Меси, Барса убедлива против Мајорка

Барселона забележа убедлива победа од 5-2 против Мајорка, мечот ќе се памети по мајсторскиот гол со пета на Луис Суаерз и трите погодока на Лео Меси со кои Аргентинецот го надмина постигнувањето на Кристијано Роналдо и сега има 35 хет-трика во Ла Лига. Барселона забележа убедлива победа од 5-2 против Мајорка, мечот ќе се памети по мајсторскиот гол

Хет-трик на Меси – Барса со „петарда“ за Мајорка, Трајковски во „аут“ поради повреда…

Хет-трик на Меси – Барса со „петарда“ за Мајорка, Трајковски во „аут“ поради повреда…

Барселона сосема очекувано дојде до убедлива победа од 5-2 против Мајорка во 15. коло од Ла Лига со која се врати на врвот од табелата. Хет-трик на мечот запиша Лионел Меси, а Каталонците уште во првото полувреме си ја завршија задачата со головите на Гризман, Меси во два наврати и еден на Луис Суарез кој го одбележа мечот…  Во второто полувреме,

Хет-трик на Меси, Барселона ја продолжи победничката серија на „Камп Ноу“

Хет-трик на Меси, Барселона ја продолжи победничката серија на „Камп Ноу“

Фудбалерите на Барселона го оправдаа статусот на фаворити и славеа над Мајорка со 5-2 во последниот натпревар од денешната програма во шпанската Примера. Каталонците одиграа уште една квалитетна средба пред своите гледачи и со тоа ја продолжија победничката серија на „Камп Ноу“ каде имаат седум од седум. Капитенот Лионел Меси беше супер расположен

Неговото величество Лео Меси тргна по седмата Златна топка!

Неговото величество Лео Меси тргна по седмата Златна топка!

Вечерта кога пред навивачите на Барселона ја претстави рекордната шеста Златна топка, најдобриот фудбалер на сите времиња тргна по седмата. Барса ја совлада Мајорка со 5-2, а хет-трик и тоа каков постигна Лионел Меси. Всушност, сите пет гола на шпанскиот првак беа кој од кој поубави. Резултатот го отвори Гризман, потоа на сцена стапи Меси, а пред крајот

Меси со маестрална партија собори постигнување на Роналдо, Барса броеше до пет против Мајорка

Меси со маестрална партија собори постигнување на Роналдо, Барса броеше до пет против Мајорка

Лео Меси три пати стрелаше против Мајорка во убедливата победа на Барселона од 5-2, Аргентинецот го надмина постигнувањето на Кристијано Роналдо и сега има 35 хет-трика во Ла Лига. „Каталонците“ прокнижија нови три бода откако вечерва со 5-2 триумфираа над Мајорка на Камп Ноу. Гол серијата ја отвори Гризман во 7. минута, Французинот изби сам пред гостинскиот

Голеада на „Камп Ноу“: Хет - трик на Меси, мајсторија на Суарез за нова победа на Барса

Голеада на „Камп Ноу“: Хет - трик на Меси, мајсторија на Суарез за нова победа на Барса

Фудбалерите на Барселона сосема заслужено запишаа нова победа во домашното првенство, откако на домашен терен славеа против Мајорка со 5-2. „Каталонците“ уште на стартот покажаа за што истрчаа на теренот, а уште во 7. минута Антоан Гризман го отвори резултатот. Десет минути подоцна, Лионел Меси погоди за 2-0, а до полувремето во листата на стрелци

Суарез со страшен гол со пета го запали „Камп Ноу“

Суарез со страшен гол со пета го запали „Камп Ноу“

Екипата на Барселона доминира во вечерашната пресметка со Мајорка во која води со 4-1 по првото полувреме. Стрелаа Гризман, Меси (2) и Суарез со тоа што погодокот на Уругваецот беше страшно атрактивен и сигурно уште долго ќе се врти низ медиумите, интернет и социјалните мрежи. Тој на фантастичен начин со пета ја круниса акцијата на каталонција и ја

„Камп Ноу“ не памети поголема мајсторија: Луис Суарез со петица го матираше голманот на Мајорка!

„Камп Ноу“ не памети поголема мајсторија: Луис Суарез со петица го матираше голманот на Мајорка!

Фудбалерите на Барселона по само 45 минути го решија прашањето околу победникот на дуелот против Мајорка. Домаќините водат со 4-1 по првото полувреме, а во листата на стрелци се запишаа Гризман, Меси (два пати) и Луис Суарез. Иако сите голови за Барселона кои паднаа во првиот дел беа кој ок кој поубав, но мајсторијата на Луис Суарез е навистина феноменална

Меси се налути, ремек-дела на Гризман и Суарез: Барса со пет гола ја испрати Мајорка

Меси се налути, ремек-дела на Гризман и Суарез: Барса со пет гола ја испрати Мајорка

Фудбалерите на Барселона одиграа нова фантастична партија и носени од својата прва ѕвезда Лионел Меси запишаа нова лесна победа во шпанскиот шампионат. На затворањето на денешниот ден од 16. коло на Примера, на „Камп Ноу“ совладана беше екипата на Мајорка, која иако прими пет гола остави позитивен впечаток кај неутрелните фанови, бидејќи во ниту еден