притисни ентер »

Викендов ќе биде сончево и топло

Викендов ќе биде сончево и топло

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло, попладне само во крајните северни планински делови ќе има краткотрајна нестабилност. Температурата наутро ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од 29 до 36 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе биде 9. Во Скопје сончево и топло попладне со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од 17

Викендов ќе биде сончево и топло

Викендов ќе биде сончево и топло

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло, попладне само во крајните северни планински делови ќе има краткотрајна нестабилност. Температурата наутро ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од 29 до 36 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе биде 9. Во Скопје сончево и топло попладне со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од 17

Денеска сончево и топло – викендов промена на времето

Денеска сончево и топло – викендов промена на времето

До крајот на работната недела ќе се задржи претежно стабилно и потопло време. Во петок ќе има услови за краткотрајна нестабилност на север и ќе почне да дува поинтензивен северен ветер. За време на викендот се очекува локален дожд и ретки грмежи, а ќе дува повремено засилен северен ветер. Денеска сончево и топло – викендов промена на времето

Времето денеска сончево и топло со температура до 36 степени

Времето денеска сончево и топло со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, со слаб северозападен ветер. Минималните температури ќе се движат од 10 до 19, а максималните од 28 до 36 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северозападен правец. В петок и за време на викендот

Времето денеска сончево и топло со температура до 36 степени

Времето денеска сончево и топло со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, со слаб северозападен ветер. Минималните температури ќе се движат од 10 до 19, а максималните од 28 до 36 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северозападен правец. В петок и за време на викендот

Утре и за време на викендот екстремни вредности - не излегувајте на сонце

Утре и за време на викендот екстремни вредности - не излегувајте на сонце

Продолжува периодот на претежно стабилно и топло време, односно времето и понатаму ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност додека за време на викендот ќе засилува ветерот од северен правец. Особено на планинските места ќе има услови за локален краткотраен дожд проследен со ретки грмежи. Максимумот на температурите на воздухот ќе се искачуваат

Утре и за време на викендот екстремни вредности - не излегувајте на сонце

Утре и за време на викендот екстремни вредности - не излегувајте на сонце

Продолжува периодот на претежно стабилно и топло време, односно времето и понатаму ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност додека за време на викендот ќе засилува ветерот од северен правец. Особено на планинските места ќе има услови за локален краткотраен дожд проследен со ретки грмежи. Максимумот на температурите на воздухот ќе се искачуваат

Сончево и топло до 36 степени

Сончево и топло до 36 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 28 до 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 34 степени. Во петок и за време на викендот

Прогноза за времето денеска

Прогноза за времето денеска

Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб севрозападен ветер. Максималната температура ќе се движи од 24 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени. Прогноза за времето денеска

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – 12.ЈУЛИ 2018

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – 12.ЈУЛИ 2018

Претежно сончево и топло со слаб северозападен ветер, предвидуваат метеоролозите за денеска. Дневните температури ќе се движат во интервал од 24 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9. В петок и за време на викендот во попладневните часови можна е изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен повремено засилен ветер претежно