притисни ентер »

Фина крем супа од пиперка која ќе ги разбуди вашите сетила!
Фина крем супа од пиперка која ќе ги разбуди вашите сетила!

Фина крем супа од пиперка која ќе ги разбуди вашите сетила!

Фина крем супа од пиперка која ќе ги разбуди вашите сетила! Секој сака густи кремасти супи, а супата од црвена пиперка изненадувачки оживува кога на неа се додаваат кисела павлака и чили. Ако сте подготвени за некои нови вкусови, пробајте го овој рецепт. Состојки: 10 црвени пиперки, печени и излупени чаша сок од домати мала главица кромид 2-3 чешниња