притисни ентер »

Модна недела во Њујорк: 30 модни стилови!

Модна недела во Њујорк: 30 модни стилови!

Модна недела во Њујорк … Додека многу дами се подготвуваа за церемонијата, доделување на наградите „Оскари“ во сончевиот Лос Анџелес, други модни дизајнери се подготвуваа за модните ревии во студениот Њујорк. Модната недела започна во Големото јаболко, што значи дека многу уредници, клиенти, влијателни луѓе и едноставно оние кои не се рамнодушни кон

Ријана шик ѕвезда во портокалов плетен фустан во ...

Ријана шик ѕвезда во портокалов плетен фустан во ...

Ријана експресно се проби во модната и козметичката индустрија. Секоја нова колекција на славната пејачка се распродава инстантно, а нејзините обожаватели се жедни за уште и уште. 31-годишната музичка ѕвезда ја промовираше најновата модна колекција во Bergdorf Goodman во Њујорк. За оваа пригода, таа избра портокалов плетен фустан и златни металик чизми